פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   היועצת לשעבר הקליטה שיחה עם טראמפ לאחר פיטוריה: "לא סיפרו לי"

   אחרי שחשפה את הקלטת פיטוריה מחדר המצב, אומרוסה מניגולט-ניומן משחררת את הדברים שאמר לה הנשיא לאחר מכן. "אני לא אוהב את זה שאת עוזבת", נשמע אומר טראמפ. הוא השתלח בה אחרי הפרסום: "מטורללת"

   האזינו לשיחה

   אומרוסה מניגולט-ניומן, יועצת בכירה לשעבר בבית הלבן, ממשיכה בפרסום הקלטות פרטיות שהיו לה עם הנשיא וצוותו לקראת פרסום ספרה על החיים בבית הלבן. אתמול (שני) פורסמה ברשת NBC הקלטה בה נשמע הנשיא מופתע ומאוכזב מכך שפוטרה על ידי ראש הסגל, ג'ון קלי. הנשיא טראמפ הגיב על כך בחשבון הטוויטר שלו, כינה אותה "מטורללת" וציין כי "היא חתמה על הסכם סודיות".

   "אומרוסה, אומרוסה, מה קורה פה? ראיתי בחדשות שאת חושבת לעזוב? מה קרה?", נשמע הנשיא אומר בהקלטה של שיחת טלפון בין השניים יממה אחרי שפוטרה. "הגנרל קלי בא אלי ואמר לי שאתם רוצים שאעזוב", השיבה היועצת המפוטרת. טראמפ, שנשמע מופתע, אומר. "אף אחד לא אמר לי את זה. את יודעת שהם מתפעלים פה מערך גדול, אבל לא ידעתי על זה. לעזאזל, אני לא אוהב את זה שאת עוזבת בכלל". מניגולט-נוימן הוסיפה כי יש ברשותה עוד הקלטות רבות.

   אומרוסה מניגולט-ניומן מאחורי דונלד טראמפ בכנסייה בקליבלנד, אוהיו, 2016 (רויטרס)
   מניגולט-ניומן מאחורי טראמפ, בכנסייה בקליבלנד 2016 (צילום: רויטרס)

   טראמפ מיהר להגיב בחשבון הטוויטר שלו ותקף בחריפות את היועצת שנחשבה בעבר למקורבת אליו מאוד. "אומרוסה המטורללת פוטרה שלוש פעמים מהתכנית המתמחה. עכשיו היא פוטרה בפעם הרביעית", סיכם הנשיא. "היא התחננה אליי לעבודה עם דמעות בעיניים. אמרתי בסדר. אנשים בבית הלבן שנאו אותה, היא הייתה מרושעת ולא חכמה".

   "בקושי ראיתי אותה, אבל שמעתי עליה דברים רעים מאוד", הוא המשיך. "היא הייתה נבזית לאנשים נעדרה מפגישות על בסיס קבוע. כשג'ון קלי הפך לראש הסגל הוא אמר לי שהיא לוזרית ומביאה רק צרות. אמרתי לו שננסה לפתור את זה כי היא בעבר אמרה עלי רק דברים טובים, עד שפוטרה".

   את רצף הציוצים הלא שגרתי חתם טראמפ בכך שכתב: "אני יודע שזה 'לא נשיאותי' לתקוף את אדם מרמה נמוכה כמו אומרוסה, והייתי מעדיף שלא לעשות זאת, אבל בצורת התקשורת המודרנית אני יודע שתקשורת הפייק ניוז תבעוד שעות נוספות כדי להפוך את אומרוסה המטורללת ללגיטימית ככל הניתן, מצטער!".

   טראמפ: "אין לי את המילה הזו בלקסיקון"

   במהלך הלילה הכחיש טראמפ טענות אחרות שהעלתה מניגולט-נוימן בספרה, ולפיהן הוא הוקלט כשהוא משתמש במילה "כושי" פעמים רבות מאחורי הקלעים של צילומי תכנית הטלויזיה "המתמחה".

   "מארק ברנט (מפיק התכנית, ע"נ), התקשר לומר לי שאין שום הקלטות של המתמחה שבה אני משתמש במילה הנוראית והמגעילה הזו, כפי שמיוחס לי על ידי אומרוסה המטורללת והמופרעת", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו.

   לדבריו, "אין לי את המילה הזו בלקסיקון, ולעולם לא תהיה. היא המציאה את זה". הוא הוסיף כי כאשר עבדה בבית הלבן, אמרה עליו מניגולט-נוימן כי הוא מקדם בכל כוחו את זכויות האזרח, עד שפוטרה. "הייתה לה אפס אמינות בתקשורת, הם לא רצו לראיין אותה כשהיא עבדה בבית הלבן. עכשיו כשהיא אומרת עלי דברים רעים הם רוצים לדבר איתה. פייק ניוז!".