וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אנשי החיזבאללה שחטפו את החיילים בלבנון - התחזו לאנשי או"ם

1.12.2000 / 8:11

תחקיר צה"ל בעקבות החטיפה חושף כי מחבלי החיזבאללה לבשו מדים של אנשי או"ם ונסעו ברכב של האו"ם; החיילים נפלו במלכודת והחליטו להתקרב למחבלים, שפתחו עליהם באש; לפי ממצאי התחקיר, המחבלים בדקו את לוחות הזמנים ואת הנהלים של סיורי צה"ל באזור

התחקיר שנערך בפיקוד הצפון, בעקבות חטיפת שלושת חיילי צה"ל לפני כחודש וחצי, חושף כי אנשי החיזבאללה התחפשו לאנשי או"ם ואף השתמשו בכלי רכב של האו"ם.

"ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי לפי תוצאות התחקיר, שיוגש בימים הקרובים לרמטכ"ל, הבחינו שלושת החיילים שהיו בתצפית, בכלי רכב של האו"ם בצד הלבנוני באזור הר דב. התעלומה הגדולה שהטרידה את צה"ל היתה מדוע התקרבו החיילים מלכתחילה לאנשי החיזבאללה. מסקנות התחקיר מספקות תשובה לכך, אולם עדיין לא ברורה הסיבה לכך שהחיילים החליטו לעזוב את התצפית ולנסוע לעבר המחבלים המחופשים. כמו כן לא ברור מדוע לא דיווחו החיילים למרכז המבצעים על סטייה מהנתיב המתוכנן.

כשהגיעו החיילים סמוך למחבלים, ירד מפקד הסיור, סמ"ר בני אברהם ופנה לעברם. באותו רגע נפתחה לעבר החיילים אש והופעל מטען. המחבלים השתלטו על החיילים ההמומים והכניסו אותם לתוך רכב האו"ם.

אתמול נערך בלשכת הרמטכ"ל דיון לקראת הגשת התחקיר והועלו מספר בעיות, כגון מדוע עבר זמן רב עד שדווח על החטיפה, למרות שהרכב הבוער כבר זוהה. הרכב שבו נסעו לא היה ממוגן, למרות ההתרעות על כוונות חטיפה באזור, משום שכלי הרכב הממוגנים הועברו לשטחים. כמו כן מצביע התחקיר כי מפקדי צה"ל בשטח לא שמו לב לכך שאנשי החיזבאללה בודקים את לוחות הזמנים ואת הנהלים של הסיורים בשטח, כדי לתכנן באופן מדוייק את החטיפה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully