וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צווי מילואים של יחידות שלמות בוטלו - לחיילים נאמר: אין תקציב

30.11.2000 / 20:50

צה"ל שלח בשבועות האחרונים צווי גיוס לחיילי מילואים כדי להקל את הנטל על חיילי הסדיר בשטחים; מאות אזרחים, שחלקם אף קיבלו צו 8, הופתעו לקבל ביומיים האחרונים טלפון מקציני הקישור שהודיעו על ביטול השירות; אחד החיילים: "הקצינה אמרה לי מפורשות שאין תקציב לגיוס"

מאת ניר דבורי

מאות חיילי מילואים הופתעו לקבל ביומיים האחרונים הודעה מקציני הקישור של יחידותיהן, כי שירות המילואים שהיו אמורים לעשות בקרוב – מבוטל. היחידות היו אמורות להחליף את הכוחות הסדירים בשטחים, לאור התמשכות האירועים והתקריות. הסיבה לביטול המילואים: מחסור בתקציב בצה"ל.

האש המתמשכת בשטחים, והערכות מערכת הביטחון כי השטח לא יירגע בחודשים הקרובים, הביאו את צה"ל להחלטה לגייס אנשי מילואים כדי שיחליפו את החיילים הסדירים, שנושאים עד כה בנטל הביטחון השוטף כמעט לבד. הרמטכ"ל אף הודיע על כך מספר פעמים באמצעי התקשורת בחודש האחרון.

אזרחים רבים קיבלו צווי גיוס לתקופות של 20-25 יום. חלקם אף קיבלו צו 8, שמשמעותו קריאה בטווח של פחות מ-60 ימים מיום הגיוס, המצריכה אישור מיוחד. בימים האחרונים הופתעו האזרחים לקבל טלפון מקציני הקישור. "קצינת הקישור התקשרה אלי ואמרה לי שהמילואים מבוטלים", אומר חייל מגדוד חי"ר במילואים, שהיה אמור לשרת בגזרת רמאללה. "היא אמרה לי מפורשות שהסיבה היא חוסר תקציב". לוואלה! חדשות נודע כי המילואים בוטלו ביחידות שלמות, ולא רק לחיילים יחידים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי צה"ל אינו מפרט נתונים לגבי כוונת הגיוס ומועדי הגיוס של חיילי המילואים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully