וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפלסטינים: בן 17 נורה על ידי חיילי צה"ל בדם קר

30.11.2000 / 20:14

טוענים כי שני צעירים נוספים נהרגו היום בעימותים עם חיילי צה"ל; דובר צה"ל: הצעירים נורו במהלך מהומות; יריות על הישוב בת חפר בשרון ובמספר מוקדים בשטחים, אין נפגעים; אמבולנס שפינה פצועים הותקף במזרח ירושלים; כוננות שיא לקראת תפילות הרמדאן מחר בהר הבית

אירועי הירי בגדה וברצועה נמשכו גם הערב. יריות נורו הערב לעבר היישוב בת חפר שבשרון, מאחד המטעים הסמוכים לטול כרם. ירי היה בשעות האחרונות גם לעבר בתי היישוב היהודי בחברון, לעבר עמדת צה"ל בקבר רחל ולעבר כוח של צה"ל מזרחית למחסום ארז. בכפר עוג'יה נזרקו בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב ישראליים. בכל האירועים לא היו נפגעים ישראלים.

גורמי ביטחון הביעו הערב חשש מכך שפלסטינים רבים ינסו להסתנן מחר מהשטחים לתחומי מדינת ישראל במטרה להשתתף בתפילות יום השישי הראשון של חודש הרמדאן, שייערכו מחר בהר הבית, ויתעמתו עם כוחות הביטחון המוצבים במחסומים.

הרשות הפלסטינית דווחה על שלושה פלסטינים שנהרגו היום בשטחים מאש חיילי צה"ל במהומות, ביניהם צעיר בשנות ה-20 לחייו ממחנה הפליטים אל בורייג'.

במקרה אחד שאירע בכפר איתקו שבשומרון דווחו עדי ראייה פלסטינים, כי החיילים פרצו למבנה נטוש והרגו נער בן 17 שהתחבא שם. לדברי המקורות הפלסטינים, הנער התחמק מבית הספר ולכן שהה בבניין הנטוש. שלושה מחבריו של הנער נפצעו מהיריות.

סוכנות רויטרס מדווחת, כי דובר צה"ל מסר כי החיילים ירו כדורי גומי בתגובה לזריקת אבנים ובקבוקים וכי לא ידוע על הרוגים. אבל מנהל בית הספר, סאלם אבו מיפר, תיאר את היריות בנער כ"רצח בדם קר": "לא היו הפגנות. ראיתי את הילדים הולכים הביתה ולא היתה זריקת אבנים."

ברצועת עזה נורה איסמעיל אבו אל-רוס, בן 20, במהלך פיזור הפגנות סמוך למחסום קרני. ארבעה פלסטינים נוספים נפצעו, אחד מהם במצב אנוש. דובר צה"ל מסר, כי החיילים זיהו שני חשודים לאורך גדר הגבול וירו בהם. לדברי צה"ל הפלסטינים ירו בחזרה ובחילופי הירי נהרג הצעיר.

על פי המקורות הפלסטינים במהומות שהחלו ב-28 בספטמבר נהרגו עד כה 287 בני אדם.

כתבנו מוטי גל מוסיף: אמבולנס של מגן דוד אדום בירושלים הותקף הערב במזרח ירושלים. האמבולנס שפינה פצועים מתאונת דרכים
מראס אל עמוד נפגע מבקבוק תבערה בוואדי ג'וז. נזק נגרם לאמבולנס, אין נפגעים.

זה האמבולנס ה-43 שנפגע מאז תחילת המאורעות. הנהלת מד"א קוראת שוב לכל הצדדים לכבד את הניטרליות של האמבולנסים ולא להתנכל לציוותיהם.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully