וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד עתירה של אל גור: דורש ספירה נוספת מיידית

30.11.2000 / 18:08

הדמוקרטים מבקשים מבית המשפט העליון בפלורידה להורות על ספירת 14 אלף טפסים שנויים במחלוקת; בעוד עורכי דינו של אל גור ממשיכים להתרוצץ בבתי המשפט החלו הרפובליקנים בפלורידה בתהליך בחירת האלקטורים; אלו יתכנסו בעוד כשבועיים ויבחרו רשמית את הנשיא ה-43 של ארה"ב

פרקליטי המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית, אל גור, עתרו היום לבית המשפט העליון בפלורידה בבקשה להורות על ספירה ידנית חוזרת מיידית של כ-14 אלף טפסי בחירות שנויים במחלוקת. הטפסים הם ממחוזות מיאמי דייד ופאלם ביץ'. לטענת הדמוקרטים, מדובר בקולות אמיתיים שלא נספרו בגלל שיטת כרטיסי הניקוב.

14 אלף הקולות הם חלק קטן מתוך כמיליון קולות שנויים במחלוקת שמועברים כעת ממיאמי ומפאלם ביץ', לטלהסי, בירת פלורידה. בשבת יכריע בית משפט מחוזי בשאלה האם לספור את מיליון הקולות.

הקרב על התוצאות הרשמיות בין גור לבוש נכנס כבר לשבוע הרביעי. בזמן שעורכי הדין של גור מנסחים עתירות לבתי משפט ברחבי מדינת פלורידה וארה"ב בכלל, עוסקים אנשי המפלגה הרפובליקנית בהכנות ראשונות לקראת בחירתם של האלקטורים. אלו ייצגו את המדינה ב'קולג האלקטורים', אותו גוף שיכריע באופן מי יהיה נשיא ארצות הברית ה-43.

המועמד הדמוקרטי משפר את מערך יחסי הציבור שלו, וממשיך לתקוף בכל החזיתות, בקונגרס, בתקשורת ובבתי המשפט. המטרה לא השתנתה: לכלול את קולות הספירה הידנית בפלורידה. מהצד השני, המועמד הרפובליקני, ג'ורג' וו. בוש, לא ממתין לגור. בוש כבר הכריז על עצמו - בפעם השנייה כמנצח וכבר מאיץ את גיבוש הממשל החדש שלו. שני המועמדים (עדיין) לא יכולים להרפות מהלחץ.

פארסת הבחירות צפויה להסתיים ב-12 בדצמבר, אז אמור 'קולג האלקטורים' להתכנס. עד אז, ימשך הלחץ הן בבתי המשפט, ובתקשורת והן על חברי הקולג'. גור ינסה להביא למצב, שכבר קרה בעבר, לפיו יצביעו האלקטורים בניגוד להצבעה במדינתם. גור זקוק לעריקתם של שני אלקטורים בלבד מתוך 271 של בוש כדי לכפות תיקו או לנצח ואז תהיה לאמריקאים דרמה נוספת.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully