וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רצח את חברו וטען כי נחטף על ידי פלסטינים

30.11.2000 / 17:29

יעקב כלב הורשע היום בבית המשפט המחוזי ברצח חברו משה מלמד על רקע חובות כספיים בין השניים; לאחר הרצח טען כי הוא וחברו נחטפו על ידי פלסטינים שכנראה הרגו את מלמד; השופטים: "לא האמנו לדבריו וגם לא לבכי ורעד שהציג"


מאת אסף לוי

שלושה שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיעו היום פה אחד את יעקב ג'קי כלב ברציחתו של חברו, משה מלמד, לפני כעשרה חודשים לאחר סיכסוך כספי שהתגלע ביניהם. כלב נידון למאסר עולם, עונש הקבוע בחוק על עבירת רצח.

על פי כתב האישום בו הורשע כלב, בינו לבין מלמד ז"ל היו יחסים חבריים ועסקיים שנמשכו תקופה ארוכה. לאחר שנקלע כלב לחובות, הלווה לו מלמד כספים בתמורה לצ'קים גנובים שנתן לו כלב כבטחונות. בסוף חודש ינואר השנה, קבעו השניים להיפגש בביתו של כלב ביישוב ניר צבי שליד רמלה. כאשר בא מלמד לבית, הוא גילה כי לכלב אין את סכום הכסף המובטח, ובין השניים התפתח ויכוח. תוך כדי כך, הוביל כלב את מלמד לכיוון המחסן בחצר הבית, ואז חבט בראשו באמצעות אלת בייסבול מספר מכות בכוח רב. כתוצאה מהמכות, איבד מלמד את ההכרה ולאחר מכן נפטר.

במטרה להעלים את מעשיו, ניסה כלב ליצור רושם שמלמד נפגע בפיגוע חבלני. הוא נטל מביתו רובה צבאי מסוג אם-16 ומחסנית, והשליך אותם בפרדס סמוך, ואז העמיס את גופתו של מלמד במכוניתו, נהג עד לחורשה סמוך ליישוב הערבי רנטיס, ושם הצית את הרכב. לאחר מכן הוא התקשר לאשתו ואמר לה שהוא ומלמד נחטפו בידי פלסטינים, ושאינו יודע מה עלה בגורלו של חברו. האשה המבוהלת התקשרה למשטרה, שהזעיקה כוחות חילוץ והצלה מלווים בניידות ומסוקים. כבר בחקירה הראשונה במשטרה שהטילה ספק בדבריו, התגלו סתירות ותמיהות בין גרסאותיו השונות של כלב, ובעקבות זאת החליטה המשטרה לעצור אותו באשמת רצח. זמן קצר לאחר מכן הצליחה המשטרה לגבש כתב אישום נגד כלב. במהלך המשפט העידה, בין השאר, העוזרת של משפחת כלב, אשר שמעה את הצעקות מהמחסן ואף ראתה דמות רכונה על ברכיה ומישהו הולם בה באלה.


בהכרעת הדין קבעו היום השופטים, כי אינם מאמינים לכלב וכי התרשמו שהוא אדם מניפולטיבי, המורגל לחיות במשך שנים בשקר, בשל החובות שהוא מגלגל והנושים מהם הוא מתחמק. "לא האמנו לדבריו בבית המשפט, כפי שלא האמנו לבכי ולרעד", ציינו השופטים בהכרעתם. "אנו מייחסים את אלה לרחמים עצמיים או להצגה נוספת שביקש הנאשם לערוך בפנינו, ואשר בשום אופן לא שיכנעה. לא יכולנו להתרשם כי דבריו כנים". בכך התייחסו השופטים גם לעובדה שלאחר הרצח התקשר כלב לאשתו של מלמד, בכה בטלפון וסיפר לה כמה אהב את בעלה וכי היה מעדיף למות במקומו.


walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully