וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגיפת האבולה: חוקרים גילו חיסון שהציל קופים מן הנגיף

30.11.2000 / 15:43

הדרך לפיתוח חיסון דומה בבני אדם עוד ארוכה; ההתפרצות האחרונה של המחלה באוגנדה גבתה כ-150 קורבנות; 90 אחוז מהנדבקים בנגיף מתים במהירות תוך כאבים, חום גבוה, ודימומים פנימיים

מדענים ייצרו חיסון המגן על קופים מחיידק האבולה. המחקר החדש מגביר את התקוות לפתוח חיסון דומה המיועד לבני אדם. החוקרים, שמחקרם פורסם במגזין Nature, חשפו שמונה קופים למנה קטלנית של אבולה. רק ארבעת הקופים שקבלו את החיסון החדש, שרדו.

"הרופאים היו חסרי אונים כנגד הנגיף", אומר מנהל המחקר, ד"ר גארי נאבל העומד בראש המרכז למחקרי חיסונים במכון הבריאות האמריקאי. "למרות שעבודה רבה לפנינו, אנו מקווים כי התגלית תקדם אותנו לקראת גילוי חיסונים וטיפולים חדשים כנגד אבולה ווירוסים נוספים".

אם יפותח חיסון לבני אדם הוא יינתן באזורים הנגועים בוירוס, אולם הדבר יעשה במקביל להשגחה על ההיגיינה והשירותים הרפואיים, שהם בעלי השפעה מכרעת על עצירת התפשטות הנגיף.

למרות שמחלות נגיפיות אחרות גובות הרבה יותר קורבנות מדי שנה, הפחד ממחלת האבולה נובע מהתפשטותה המהירה. הוירוס, שזוהה לראשונה לפני 24 שנה בעיר אבולה שברפובליקה של קונגו, לשעבר זאיר, הורג 90 אחוז מבני האדם שנדבקים בו. קורבנותיו מתים במהירות, תוך סבל רב הנובע מכאבים, חום גבוה, ודימומים פנימיים. ההתפרצות האחרונה של המחלה באוגנדה גבתה כ-150 קורבנות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully