וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק מתחיל לתקוף: "כשנתניהו יצטרף למרוץ - העם יזכר בכל הפרשות"

30.11.2000 / 13:09

לדברי ראש הממשלה, היתרון של נתניהו בסקרים טבעי ונובע מגעגועים של ציבור במצוקה, אך כשישוב לזירה הפוליטית - הציבור יזכר בפרשת בראון, עמדי והמנהרה; ברק מתנגד לשינוי שיטת הבחירות; מרכז מפלגת העבודה לא יתכנס היום, בורג עדיין מאיים להתמודד נגד ברק

ראש הממשלה, אהוד ברק, החל ללא ספק את מערכת הבחירות: בפגישה עם ועדת העורכים של כלי התקשורת תקף ברק את היריב העיקרי שלו על ראשות הממשלה - בנימין נתניהו. לדבריו, היתרון של נתניהו בסקרים הוא טבעי ונובע מגעגועים טבעיים של ציבור במצוקה. אבל, "ברגע שיחזור לזירה הפוליטית העם יזכר בפרשות בראון-חברון, עמדי והמנהרה והתמיכה בנתניהו תרד".

בסביבת ברק קיבלו בקורת רוח את הסקרים שפורסמו הבוקר בהם לראשונה בחודשיים האחרונים עולה התמיכה בראש הממשלה. נתניהו אמנם עדיין מוביל בכ-14 אחוזים, אולם, הפער עמד בשבועיים האחרונים על למעלה מ-20 אחוזים. בהתמודדות מול שרון מוביל ברק בכחמישה אחוזים.

ברק אמר היום כי הוא מתנגד לשינוי שיטת הבחירות: "עדיף להעלות את אחוז החסימה ולהנהיג שיטה כמו בגרמניה, בריטניה וצרפת".

בורג לברק: "שלוש פעמים ניסית להתנקש בחיי הפוליטים"

מרכז מפלגת העבודה לא יתכנס היום, למרות רצונו של ברק בשל המחלוקות בתוך המפלגה. השר שמעון פרס, תקף את יוזמת ברק לכנס את המרכז במהירות. פרס מתנה את תמיכתו בברק בהשגת הסכם אם הפלסטינים. פרס ישקול להתמודד בעצמו או לתמוך בבורג אם לא תחול התקדמות מידינית ולכן הוא מבקש לדחות את ההכרעה במרכז.

אתמול ערך ברק סבב פגישות עם ח"כים ופעילים במפלגת העבודה כדי להכין את השטח להתמודדותו, על ראשות המפלגה. אחת הפגישות המעניינות ביותר נערכה אמש בין ראש הממשלה, ליו"ר הכנסת, ח"כ אברהם בורג, יריב אפשרי של ברק.

ברק ניסה לשכנע את בורג להסיר את מועמדותו לראשות המפלגה. הוא שוחח איתו על אחדות המטרה והפעולה והצורך לשלב ידיים לקראת ההתמודדות. על פי הפרסומים הבוקר ב"מעריב" ענה בורג לברק: "דיברת איתי אלף שיחות כאלה, למה אני צריך להאמין לך? שלוש פעמים ניסית להתנקש בחיי הפוליטים. בפריימריס ניסית לסדר לי הפסד. אחרי הבחירות תמכת בשלום שמחון שרץ מולי לראשות הכנסת. במשך שנה וחצי הלשכה שלך מדליפה נגדי דברי בלע, אז אל תצפה ממני עכשיו להתחשבות". למרות זאת, בסיום השיחה בין השניים, סירב בורג להכריז אם ירוץ או לא, "אני עדיין שוקל את כל האפשרויות".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully