וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיליפינים: אלפים הפגינו כל הלילה בדרישה להתפטרות הנשיא

30.11.2000 / 9:57

כשהם שורפים בובת גודיזילה ענקית שראשה הוחלף ב'ראשו' של הנשיא אסטרדה מחו ההמונים נגד התהליך המשפטי האיטי המתנהל נגדו, ובדרישה להתפטרותו המיידית; אסטרדה מואשם בקבלת שוחד בסך מיליוני דולרים מקבוצת מהמרים; טוען כי הוא חף מפשע

אלפי אזרחים פיליפינים הפגינו במהלך כל הלילה במנילה הבירה בדרישה להתפטרותו המיידית של הנשיא ג'וזף אסטרדה. הוא מואשם בקבלת שוחד מקבוצת מהמרים וביצוע עבירות מס בשווי מיליוני דולרים. משפטו של אסטרדה צפוי ב-7 בדצמבר.

המפגינים צעדו סביב בובה של המפלצת מהסרט גודזילה, כשראשה הוחלף עם ראשו של אסטרדה. לאחר מכן צהלו האלפים בעת שריפת הבובה, שעוצבה מעיסת נייר.

ההפגנה נועדה להבהיר את חוסר שביעות הרצון הציבורי מתהליך המשפט האיטי המתנהל נגד הנשיא ואת הדרישה להתפטרותו עוד טרם המשפט. אלפי שוטרים נערכו בבירה וכוחות צבא נכנסו לכוננות לקראת ההפגנה, שאינה הראשונה מסוגה.

המנהיג הקתולי הבכיר במדינה, קרדינל ג'יים סין, קרא להמונים לקיים הפגנת ענק עם פתיחת משפטו של הנשיא, "כדי להציל את מדינתנו המדממת". הקרדינל עמד בשנת 86' בראש ההתקוממות האזרחית נגד הנשיא לשעבר פרדיננד מרקוס.

בחודש שעבר האשים רשמית בית הנבחרים את אסטרדה בקבלת שוחד ובשחיתות. הוא מואשם כי לקח שוחד בסכום של כשמונה מיליון דולר מסוכני הימורים שניהלו משחקים לא חוקיים. הוא טוען כי הוא חף מפשע, וכי הוא מקדם בברכה את משפטו, בו יוכל להבהיר את עמדתו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully