וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אוווו... כמה קר פה

30.11.2000 / 9:34

אמן האשליות, דייויד בליין שהבטיח לשהות מספר ימים בתוך גוש קרח השוקל שישה טון יצא אחרי יומיים וחצי; בליין יצא רועד, חסר חוש התמצאות, המום ומבולבל; הוא הופנה לקבלת טיפול רפואי; לפני יציאתו נוקב חור בקרח ובליין נשמע אומר: "אני רוצה החוצה עכשיו"

אחרי שבילה כמעט 62 שעות בתא קטן בתוך בלוק של שישה טון קרח התגלה היום, אמן האשליות, דייויד בליין לעיני הציבור בכיכר "טיים סקוור" בניו יורק.

בליין שבעבר קבר עצמו בארון קבורה שקוף למשך שבעה ימים, נכנס מרצונו החופשי יש לציין, לתוך בלוק קרח ביום שני בבוקר כשהוא לובש מכנסיים קצרים, כובע צמר ומגפיים בלבד.

אורכו של החלל שגולף עבור בליין בקרח עלה באינצ'ים בודדים על מידת גופו. בכל הזמן ש"בילה" הקוסם בגוש הקרח הענק הוא נאלץ לעמוד ולהימנע ממגע עם קירות הקרח שהקיפו אותו. הוא שתה מים ונשם אוויר באמצעות צינורית מיוחדת שהחודרה אל התא הקטן.

בליין שהבטיח להישאר בתוך הקרח מספר ימים לא עמד במשימה שהעמיד לעצמו. כעבור יומיים וחצי כאשר נוקב חור קטן בקרח נשמעו מילותיו הראשונות של בליין: "אני רוצה החוצה. אני רוצה החוצה, עכשיו!". דקות ספורות לאחר מכן בליין כבר היה בחוץ, רועד וחסר חוש התמצאות. הוא נראה מבולבל והמום. המשפט הראשון שאמר כשהופנה אליו מקרופון של רשת טלוויזיה היה: "משהו לא בסדר".

בליין זכה מייד לנשיקה מחברתו. לאחר מכו שהוא עטוף בשמיכה הוא נלקח לטיפול באמבולנס שהגיע למקום. בליין הצליח לחייך חיוך קטן ולהניד בראשו לעבר אלפי מעריציו שהגיעו לצפות בשיאה של האשלייה שהובטחה להם.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully