וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק יוצא למאבק הישרדות פוליטי

30.11.2000 / 10:19

ערך אתמול סבב פגישות וטלפונים עם חברי כנסת ופעילים; יריבו האפשרי אברום בורג הודיע לו: "שלוש פעמים ניסית להתנקש בחיי הפוליטים - אז אל תצפה להתחשבות"; בניגוד למתוכנן מרכז מפלגת העבודה לא יתכנס היום


ראש הממשלה, אהוד ברק, החל לפעול לזירוז ההליכים לבחירות פנימיות לראשות מפלגת העבודה. ברק יצטרך להיאבק על הישרדותו הפוליטית בתוך המפלגה.

ברק היה אמור לכנס את היום אחר הצהריים את מרכז מפלגת העבודה. אולם בעקבות המתחים בין חברי מהפלגה בוטלה הישיבה.

אתמול ערך ברק סבב פגישות עם ח"כים ופעילים במפלגת העבודה כדי להכין את השטח להתמודדותו, על ראשות המפלגה. אחת הפגישות המעניינות ביותר נערכה אמש בין ראש הממשלה, ליו"ר הכנסת, ח"כ אברהם בורג, יריב אפשרי של ברק.

ברק ניסה לשכנע את בורג להסיר את מועמדותו לראשות המפלגה. הוא שוחח איתו על אחדות המטרה והפעולה והצורך לשלב ידיים לקראת ההתמודדות. על פי הפרסומים הבוקר ב"מעריב" ענה בורג לברק: "דיברת איתי אלף שיחות כאלה, למה אני צריך להאמין לך? שלוש פעמים ניסית להתנקש בחיי הפוליטים. בפריימריס ניסית לסדר לי הפסד. אחרי הבחירות תמכת בשלום שמחון שרץ מולי לראשות הכנסת. במשך שנה וחצי הלשכה שלך מדליפה נגדי דברי בלע, אז אל תצפה ממני עכשיו להתחשבות". למרות זאת, בסיום השיחה בין השניים, סירב בורג להכריז אם ירוץ או לא, "אני עדיין שוקל את כל האפשרויות".

בן עמי עם ברק, ביילין וברעם פחות


פגישה נוספת ערך אתמול ברק עם עוזי ברעם, "מוקש פוליטי" נוסף במפלגת העבודה. גם ח"כ שמעון פרס הודיע כי רק אם לא ישיג ברק הסכם שלום יודע הוא על התמודדותו לראשות המפלגה.

למרות הבהרתו של ברעם על תמיכתו בברק, הוא מכנס היו מפגש מצומצם של פעילים מהחוג "פוליטיקה אחרת" שבראשותו. מערכת היחסים בין ראש הממשלה לח"כ ברעם מתוחה ועכורה כבר זמן רב. בתחילת השבוע כינס ברעם את "כנס היונים" האופוזיציוני לברק נגד הקמת ממשלת אחדות עם הליכוד.

שר החוץ, שלמה בן עמי, הודיע כי אין בכוונתו להתמודד על ראשות המפלגה. בן עמי אף הביע נכונות לשמש ראש מטה הבחירות של ברק. במסגרת מאבקיו של ברק על מקומו במפלגה נמסר אתמול על כוונת מקורביו לנסות להעביר סעיף בחוקה שיקבע כי כי התמודדות על ראשות הממשלה תתקיים רק לאחר הפסד בבחירות ההצעה זכתה לתגובות זועמות בקרב חברי המפלגה.

השר יוסי ביילין, שאינו ידוע כאיש מחנהו של ברק, אמר הבוקר כי צריכה להיות סיבה מאוד מיוחדת כדי להצדיק את החלפת ברק בראשות המפלגה. הו הוסיף כי אין בכוונתו להתמודד.

מרכז מפלגת העבודה צפוי לדון בסוגיית שיטת הבחירות. ברק תומך בשיטה הקיימת אך מבקש להכניס בה שינויים קלים. לעומתו, ישנה קבוצה רחבה בקרב חברי המפלגה שמבקשים לשנות את השיטה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully