וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצרים מציעה פגישה בין ברק לערפאת בקהיר

29.11.2000 / 23:10

בלשכת ברק ממתינים לתשובת יו"ר הרשות הפלסטינית; "נעשה הכל כדי להוריד את רמת האלימות", אמרו מקרובים לברק; ערפאת: נמשיך במאמצינו לסיים את הכיבוש הישראלי; עריקאת מזהיר מפני התלקחות האזור כולו

מצרים העלתה הערב הצעה לפיה פגישה בחסותה תערך בין ראש הממשלה, אהוד ברק, לבין יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. הפגישה תתקיים בקהיר.

מלשכת ברק נמסר כי ישראל ממתינה לתשובת ערפאת והוסיפו כי "אנו ממשיכים במאמצינו להורדת האלימות בשטחים". ערפאת אמר היום כי הפלסטינים ממשיכים במאמציהם לסיים את הכיבוש הישראלי ו"אנו לא מפחדים ממכונת המלחמה הישראלית".

ראש הצוות הפלסטיני למשא ומתן, סאיב עריקאת, אומר כי אזור המזרח התיכון קרוב למלחמה כוללת ולהסלמה בעמדות הקיצוניות וזאת כתוצאה מההתלקחות בשטחים ועקב "פועלה של ממשלת ברק".

עריקאת אישר כי חברי הכנסת הערבים מקיימים מגעים רצופים עם בכירים ברשות הפלסטינית בנוגע לפעילותם הפוליטית. הוא ציין כי לדעתו, תהליך השלום קרס למצב של אין חזור.

ערפאת הגיע היום לביקור בטוניס שם נפגש עם הנשיא זיאן אל אבדין בן עלי. בפגישה האשים יו"ר הרשות את ישראל "כחוסמת הספקת מזון ותרופות לתושבי השטחים". לדברי ערפאת העם הפלסטיני ממשיך לצעוד בראש זקוף אל אל מול הכיבוש הישראלי במטרה להקים מדינה עצמאית.

בן עלי אמר בהודעה שיצאה מלשכתו כי טוניס עומדת לצד הפלסטינים במטרה להגן על זכויותיהם עד להקמת מדינה פלסטינית ובירתה ירושלים. הוא דחק באו"ם לשלוח כוחות בינלאומיים לשטחים כדי "להגן על העם הפלסטיני מפני ההתקפות הישראליות". טוניס ניתקה את קשריה הדיפלומטיים עם ישראל בחודש שעבר במחאה על "הריגת פלסטינים תמימים".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully