"כהנא מת ומה עם בנט?": כתובות נאצה בישיבה בלב תל אביב

קירות הישיבה, שממוקמת בשדרות רוטשילד בתל אביב, כוסו במהלך החג בכתובות "תג מחיר", בהן "ביבי לגז" ו"כהנא מת". מנהל הישיבה: "אילו היינו מסגד - היו מטפלים". הוגשה תלונה במשטרה ונפתחה חקירת האירוע

21/05/2018
"כהנא מת ומה עם בנט". תג מחיר בישיבה ברוטשילד(צילום: מערכת וואלה! NEWS, פייסבןק)

תלמידי ומורי הישיבה התיכונית למדעים ואומנויות בשדרות רוטשילד בתל אביב, גילו הבוקר כתובות נאצה שרוססו בחצר, בהם כתובות כגון "ביבי לגז", "אין גאווה בכיבוש, אין כבוד לאפרטהייד", "כהנא מת מה עם בנט?".

בני פרל, מנהל הישיבה, מתח ביקורת בעמוד הפייסבוק שלו, על העדר הטיפול באירוע. "אילו היינו מסגד היו באים 'תג מאיר' ונותנים לי פרח. היה נשיא המדינה נושא משא לבני עמו הייתה התקשורת רחומה ומטפלת. היו משטרת ישראל, השב"כ,המוסד סוגרים עניין בחדר חקירות אפל , הייתה עיריית תל אביב משפצת, מנקה ומוסיפה כמה זוזים. אבל אנחנו ישיבה."

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן הזה יכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל

גם שרת המשפטים איילת שקד נדרשה לאירוע וכתבה ציוץ בטוויטר, "פשע שנאה שקורא לחיסול הממשלה ושר החינוך על קירות בית ספר בתל אביב כאילו לא אירע בתקשורת הישראלית. אין פושים, אין סיקור נרחב. מדוע פשע שנאה מסוקר רק כאשר הקרבן הוא בשמאל".

בתגובה חברי עמותת תג מאיר הגיעו למקום והביאו עמם עץ זית, ונפגשו עם המנהל הרב בני פרל, וגינו את התקיפה הזאת. יו"ר תג מאיר גדי גבריא, "אנחנו מגנים כל סוג של פשע שנאה והגענו לישיבה בתל אביב כמו שאנחנו מגיעים לכל מקום בו בוצע פשע שנאה וגזענות במטרה לגנות בשאת נפש את התוקפים.

הוגשה תלונה במשטרה ונפתחה חקירת נסיבות האירוע.

תג מחיר בישיבה התיכונית למדעים ואומניות בשדרות רוטשילד בתל אביב. פייסבןק, מערכת וואלה! NEWS
כתובת ביבי לגז(צילום: מערכת וואלה! NEWS, פייסבןק)

מעיריית תל אביב יפו נמסר כי היא "מגנה את השימוש בצורות ביטוי אלימות ופחדניות כמו ריסוס הכתובות נגד ראש הממשלה ושר החינוך ומתנגדת לפגיעה במוסדות חינוכיים.
ישיבת בר אילן מחנכת לערכי כבוד האדם, להומניזם וסובלנות והכתובות לא משקפות בשום צורה את רוחו של המוסד.
העירייה דאגה למחיקה מיידית של הכתובות ובמקביל הוגשה תלונה במשטרה".

ממשרד החינוך נמסר כי "רואה בחומרה רבה את אירוע הוונדליזם שהתרחש הבוקר בתל אביב. האירוע מטופל למול משטרת ישראל כדי שזו תמצא את הדין עם המעורבים במעשה. מערכת החינוך מגנה בתוקף אלימות לסוגיה השונים ופועלת באפס סובלנות כלפי אלו המנסים להביא את האלימות בשעריה".

כתובת אין אלוהים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, פייסבןק)
פעילי "תג מאיר" שותלים עץ בישיבה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, תג מאיר)
  • תג מחיר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully