וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מוזיאון גוגנהיים נוסף ייבנה בניו יורק

29.11.2000 / 18:15

עיריית ניו יורק תומכת בתוכנית של קרן גוגנהיים לבנות מוזיאון נוסף בעיר. העירייה תקצה את השטח הדרוש וכן עשרה אחוזים מהתקציב.

מוזיאון גוגנהיים החדש יתוכנן על ידי הארכיטקט פרנק גרי, שעיצב את מוזיאון גוגנהיים בבילבאו, ספרד. הוא ימוקם בוול סטריט, יכלול 40 קומות ויהיה גדול פי עשרה ממוזיאון גוגנהיים הקיים (פרי תכנונו של הארכיטקט פרנק לויד רייט), שגם ממוקם במנהטן, רק באפר איסט סייד.

העלות של הפרויקט מוערכת ב-678 מיליון דולר. כדי להשיג את הסכום המכובד הזה יוצאים בגוגנהיים למסע גיוס כספים. בד בבד צריכים היזמים לבצע אלף סוגים של בדיקות וסקירות בשטח ולהביא את הכל לאישור העירייה. כל שלב ההכנה הזה אמור לארוך כשנתיים. אחריו יתחילו לבנות, מה שיארך כשלוש שנים.

תוכנית המוזיאון כוללת מחלקות חדשות של ארכיטקטורה, עיצוב, תקשורת וטכנולוגיה, חללי תצוגה, משרדים, אולם אירועים עם 1,200מושבים, חנויות ומסעדות. מבחוץ מתוכננים פארק חדש, משטח החלקה, טיילת לאורך הנהר וגן פסלים.

המוזיאון המתוכנן לא יבואו במקום המוזיאון הנוכחי, אלא שניהם יפעלו זה לצד זה. החדש יאכלס יצירות שנוצרו אחרי מלחמת העולם השנייה, והישן יתרכז ביצירות מוקדמות של המודרניזם.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully