וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שיאנית תלונות הציבור בביטוח רכב: הכשרת הישוב

29.11.2000 / 14:48

המפקחת על הביטוח במשרד האוצר החליטה לפרסם בציבור את התלונות המוצדקות שמוגשות מדי שנה כנגד חברות הביטוח; בראש תלונות הציבור נמצאות גם החברות כלל, אררט ומנורה

הכשרת הישוב, בשליטת משפחת נמרודי, היא חברת הביטוח נגדה התקבל המספר הרב ביותר של תלונות מוצדקות לגבי ביטוח רכב מקיף בשנה שעברה. זאת על פי מידרג שהכינה המפקחת על הביטוח על פי מספר התלונות המוצדקות שהוגשו כנגד החברה ביחס לדמי הביטוח בענף הרכב בשנה שעברה.

במטרה לקדם את התחרות בתחום רמת השירות של חברות הביטוח, הודיעה המפקחת על הביטוח במשרד האוצר, ציפי סמט, כי תפרסם בציבור את מידרג חברות הביטוח על פי מדד התלונות. בשנה שעברה ביררה והכריעה היחידה לפניות הציבור ביחידת הפיקוח על הביטוח כ-2,000 תלונות, המהוות עליה של יותר מ-12 אחוז בהשוואה לשנה קודמת. עליה זו היא חלק ממגמת עליה המסתמנת בשנים האחרונות, והשנה התקבלו שם כ-3,000 תלונות.

סמט מציינת עם זאת, כי מידרג חברות הביטוח על פי מדד התלונות אינו צריך להוות הגורם הבלעדי כשמבקשים לבחור חברת ביטוח, ויש להתחשב בגורמים נוספים כגון המחיר, השירות, היקף הכיסוי וכו'. מהנתונים שנאספו ביחידה, עולה כי עיקר התלונות מתייחסות לתחום ביטוחי רכב, ביטוח מקיף וצד ג'.

חישוב המידרג נעשה בשני שלבים: בשלב הראשון חושב היחס שבין מספר התלונות כנגד כל חברה לבין דמי הביטוח שנגבו מלקוחותיה. בשלב השני נעשה תיקנון של היחסים שהתקבלו בשלב הראשון למול הממוצע הכלל-ענפי בכל אחת מהקטגוריות.

חברת הכשרת הישוב ממוקמת במקום הגבוה ביותר במדד התלונות על ביטוח רכב מקיף בשנה שעברה. אחריה מדורגות, על פי סדר יורד של המספר הרב של התלונות, חברות הביטוח מנורה, דולב, אריה וכלל, הנמצאות במקום רע בדירוג.

בתחום ביטוח צד ג', ממוקמת חברת הביטוח הדר במקום הגבוה ביותר במספר תלונות מוצדקות שהתקבלו נגדה במהלך השנה שעברה. אחריה, נמצאות החברות הכשרת הישוב, כלל, איילון, אררט, אריה ועילית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully