וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בדיקות דם חינם לרגל יום האיידס הבינלאומי

29.11.2000 / 12:07

במהלך שבוע המודעות לאיידס מקיים הוועד למלחמה באיידס מבצע בדיקות והפנינג בקמפוסים, מסיבות וארועי התרמה; באוניברסיטת ת"א יחלקו קונדומים לסטודנטים

מאת מוטי גל וגלי סימן-טוב

במקביל לקמפיין הפירסומי הנרחב אשר פתח את שבוע המודעות לאיידס, מקיים הוועד למלחמה באיידס מספר אירועים תחת הכותרת "איידס, חייבים לדבר על זה".

ביום חמישי בערב יתקיים מופע התרמה למאבק באיידס ביפו, בהשתתפות מיטב אמני ישראל.

ביום שישי יתקיים האירוע המרכזי ליום האיידס העולמי, במרכז ענב בתל אביב, בהשתתפות אמנים, שר הבריאות, ראש עיריית תל אביב וחברי כנסת.

במהלך השבוע ייערכו סדנאות הסברה לסטודנטים, בני נוער ובתי ספר.

אוניברסיטת ת"א: קונדומים לפני, בדיקות אחרי

באוניברסיטת תל-אביב, יציינו מחר את שבוע המודעות לאיידס במסע הסברה שיערך בשיתוף של אגודת הסטודנטים והוועד למלחמה באיידס. לקמפוס יגיעו ניידות דם שישמשו כמעבדות ניידות ויאפשרו לציבור הסטודנטים לעבור בדיקות איידס חינם אין כסף, כאשר את התוצאות יוכלו הסטודנטים לקבל בבית החולים איכילוב בעיר.

דוכני הסברה ימוקמו ברחבי הקמפוס ואלפי עלונים יופצו כדי לעורר את המודעות למחלה המאיימת. העלונים המעוצבים יספקו לסטודנטים עובדות על דרכי הדבקות במחלה, אמצעי מניעה, דעות קדומות ביחס לצורות הדבקות ואפילו על הימנעות.

כחלק ממסע ההסברה של אגודת הסטודנטים והוועד למלחמה באיידס יחולקו מחר אלפי קונדומים לסטודנטים הבאים בשעיר הקמפוס בתקווה כי אלו ישעו בהם שימוש כדי להקטין את הסיכוי להידבקות.

במהלך השבוע התקיימו אירועי שבוע המודעות בקמפוסים של האוניברסיטאות והמכללות ברחבי הארץ. בבאר שבע התקיימה הערב מסיבת "כן לסקס, לא לאיידס" במועדון הסטודנטים. ביום רביעי תוצב מרפאה ניידת לבדיקות אנונימיות באוניברסיטת באר שבע, ואירועי שבוע מודעות במרכז הבין תחומי שבהרצליה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully