הבנות שלא יחזרו: האסון בערבה הוא הטרגדיה של שני בכירים בהייטק בישראל

אגם בת ה-18 ועדי בת ה-19 נהרגו בשיטפון בנחל צפית, אסון שגדע עתיד מבטיח של נערות ערכיות, שביקשו להתעמק ולחזק את זהותן בטרם הגיוס. האבות - מנכ"ל אמדוקס ישראל ושותף בסקויה השקעות - הם מבכירי התעשייה בארץ: "נותרו אלמונים בזכות צניעותם"

29/04/2018
אתר רשמי

אסון השיטפון בנחל צפית בערבה בשבוע שעבר, היכה בשניים מבכירי עולם ההייטק הישראלי: שי לוי, מנכ"ל אמדוקס ישראל, אמר ביום שישי בתל מונד קדיש על בתו אגם בת ה-18, אחת מעשרת נערי המכינה הקדם צבאית בני ציון, שנהרגו באסון. הערב (ראשון), במכמורת, אמר קדיש גילי רענן, שותף בקרן ההשקעות סקויה, שבתו עדי בת ה-19 נהרגה גם היא באסון.

ללוי ורענן חברים משותפים רבים בתעשייה, אך דרכם הצטלבה דווקא בנסיבות הטרגיות של אובדן הבנות, שכמו חבריהן למכינה - יישמו את מצוינותם בחיזוק זהותם, טרם גיוסם לצה"ל. אותם תפוחים נהדרים לא נפלו רחוק מהעץ; שי לוי ממושב חירות הוא מנכ"ל אמדוקס ישראל, שמעסיקה בארץ 5,000 עובדים ופועלת ברעננה, כמו גם בסניפים נוספים בפריפריה - בשדרות ובנצרת, שם מועסקים 200 איש. לא אחת טען כי הטעם לכך נובע מציונות ומרצון להגיע לאוכלוסיות שאינן במרכז הארץ.

עוד בוואלה!

יש מי שגילה את הסוד: איך תראי מושלמת בלי לצאת מהבית?

בשיתוף פורטונה
לא נפלו רחוק מהעץ. אגם לוי ועדי רענן, שנהרגו באסון השיטפון בנחל צפית(צילום: עיבוד תמונה)

אחרי שנים ארוכות בתפקידים ניהול בכירים בחו"ל, שבו שירי ושי לוי ארצה עם ילדיהם ובחרו להקים את ביתם בלב השרון החקלאי, עם חממות בצד השני של הרחוב.

גילי רענן, שותף בקרן ההשקעות הבינלאומית סקויה קפיטל מאז 2009, הספיק קודם לכן לעשות אקזיט משתי חברות סטארט-אפ שנרכשו על ידי IBM ו-EMC.

לפני כשבועיים השלים גיוס 50 מיליון דולרים לסייברסטארטס, קרן הון סיכון שהקים. רענן הוא אחד ממקבלי הפרס לביטחון ישראל, על תרומתו בעת ששירת בחיל המודיעין, מה שהפך אותו לאחד הזוכים הצעירים אי פעם בפרס. במשך תקופה קצרה אף עבד רענן באמדוקס שאותה מנהל לוי.

הוריה שבו ארצה והקימו בית בשרון החקלאי. הלווייתה של אגם לוי(צילום: שלומי גבאי)

"אסון כבד נפל על משפחתנו עם מותה של עדי בתנו האהובה בשיטפון בנחל צפית", מסר רענן, שביקש "לעבד את האובדן הרחק מעין הציבור". פז וגילי רענן היו בחו"ל כשקרה האסון. גם הם שבו לגור בארץ לאחר כעשור בארצות הברית. גם הם בחרו להקים בית בשרון, במושב מכמורת.

"מדובר בשניים מעמודי התווך של ההייטק כאן, שאם הם לא מוכרים לציבור הרחב זה רק בזכות צניעותם", אמר בכיר בתעשייה. "מלח הארץ. ציונים בכל רמ"ח אבריהם. הבנות הלכו באותה דרך של מצוינות וציונות. לא מפתיע ובאותה עת מבעית שעל רקע זה הם מוצאים את עצמם יחד, במעגל השכול".

הדלקת נרות זיכרון אתמול בכיכר רבין לזכר ההרוגים באסון השיטפון(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלעד מלכה)
הדלקת נרות זיכרון אתמול בכיכר רבין לזכר ההרוגים באסון השיטפון(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלעד מלכה)
כרזת תמיכה בכיכר רבין, אתמול(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלעד מלכה)
פעולות החיפוש בזירת האסון(צילום: שי מכלוף)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully