וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאז פרוץ המהומות מסתמנת מגמת פיטורי עובדים בתעשיה

29.11.2000 / 11:57

התאחדות התעשיינים: בחודשיים האחרונים נרשמת האטה בקצב צמיחת ההיי-טק; עם זאת, תהליך פיטורי עובדים מורגש רק בענפים המסורתיים, ולא בענפי ההיי-טק

בתשעת החודשים הראשונים של השנה נקלטו כ-5,000 עובדים בתעשייה אולם מאז פרוץ המהומות, מסתמנת מגמה של פיטורי עובדים בענפים המסורתיים. כך עולה מהניתוח החודשי של התאחדות התעשיינים על מצב התעשיה והמשק.

מהניתוח עולה עוד כי עיקר קליטת העובדים היה בענפים המתקדמים, בעוד שבענפים המסורתיים והמעורבים נבלמה מגמת פיטורי העובדים שאפיינה אותם בשלוש השנים האחרונות. כמו כן, גדלה רמת התפוקה התעשייתית בתשעת החודשים הראשונים של השנה ב-9.6 אחוז לעומת ממוצע של השנה שעברה.

ראש אגף כלכלה בהתאחדות, שוקי אברמוביץ, ציין כי עם זאת, בחודשיים האחרונים מאז פרוץ המהומות, מסתמנת האטה מסוימת גם בקצב צמיחת ענפי ההיי-טק. כמו כן, חל שינוי מגמה במועסקים בתעשייה והחל תהליך של פיטורי עובדים בענפים המסורתיים, כאשר בענפי ההיי-טק לא מורגש עדיין שינוי במספר המועסקים.

מהניתוח עולה עוד כי בחודשי הקיץ נרשם קיפאון בתפוקת התעשיה, בהשוואה לרבעון השני של השנה. זאת לאחר צמיחה של 3-4 אחוז לרבעון, במחצית הראשונה של השנה. הקיפאון מבטא נסיגה של כאחוז בתפוקת הענפים המעורבים וקיפאון בענפים המסורתיים, וזאת לאחר צמיחה של 1-2 אחוז לרבעון במחצית הראשונה של השנה. אברמוביץ מציין עוד כי גם בענפי ההיי-טק חלה ירידה בצמיחה ומקצב צמיחה של 5-7 אחוז במחצית הראשונה של השנה ירדה הצמיחה לרמה של 3 אחוז ברבעון השלישי השנה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully