וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עם מצנע כזה, עדיף כבר ביילין

28.11.2002 / 17:11

רבים מחברי ועמיתי באוניברסיטת תל-אביב, ואפילו כמה מבני משפחתי (אני מודה) יצביעו הפעם כנראה לעמרם מצנע. האמת היא שאין לי ויכוח אתם. מי שעמדותיו ממוקמות אי שם בין מרצ לחד"ש בהחלט מצא לעצמו מועמד ראוי, לפחות במובן מסוים. לא נעים להגיד, אבל עברו (הצבאי והאזרחי) של מצנע אינו מפואר במיוחד, גם הצלחתו כראש עיר חיפה היא ענין שנוי במחלוקת. אבל מה שנכון, מצנע, כפי הנראה, הוא אדם הגון וכנה, כזה שאומר ועושה.

ומה הוא אומר? ראשית, צריך להוריד התנחלויות ברצועת עזה. מה רע? בהחלט עמדת פתיחה ממורכזת, כזו שקולעת הישר אל לב ליבו של הקול הצף, וזה טוב (בשביל מצנע). אז אולי לא נורא שזה לא מקורי, ושבעצם שמענו כבר על "עזה תחילה" ב – 93 מראש ממשלה שגם הוא התחרה רק שנה לפני כן על קולות המרכז (וזכה בגדול). אז מה אם זה לא לגמרי הצליח ובמקום הסדר מדיני סידרו לנו תשע שנות טרור?

מה שחשוב הוא שמצנע הוא טיפוס סימפטי, כזה שהזמין את כולנו (בסיועה האדיב של מערכת חדשות הערב) לארוחת בוקר בבית הוריו למחרת נצחונו בפריימריס – ארוחה רגילה ופשוטה, כך דווח לנו, על כלים חגיגיים. (ומדוע לא נזכה גם לסיקור תקשורתי של ארוחות בוקר בחוותו של שרון, או בבית משפחת נתניהו?) מצנע הוא טיפוס עממי, כזה שאמו הקשישה נוטלת כדור על-מנת להתגבר על התרגשותה מבחירתו, ומראה לנו בגאווה את תמונותיו הישנות של עמרם, שלא היה תלמיד מצטיין, כך דיווחה הכתבת.

וזה כנראה מה שחשוב למי שעדיין מתלבט בין מועמדים לראשות ממשלת ישראל בשעת מלחמה, או לפחות כך סבור מישהו במערכת החדשות של הטלוויזיה הישראלית. לא העובדה שמצנע מציע בעצם את מה שהעם בישראל כבר הוקיע ואת מי שהעם כבר הקיא. מו"מ עם רוצחי ילדים וחזרה לגבולות 67, חלוקת ירושלים ועקירת התיישבות, מדינה פלסטינית וזכות השיבה. עם או בלי זקן, המדיניות ידועה. אמת, את כל זה מציע מצנע, בינתיים, בגלוי וביושר, וכל עוד הוא מתמיד בכנות יש לשבחו ולכבדו על כך. צריך לכבדו ולהצביע נגדו. כי בסרט הזה כבר היינו, ומאז לא הפסקנו להזיל דמעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully