וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יהודית נאות - שינוי

28.11.2002 / 15:42

נולדתי ב – 1944 בישראל. אני נשואה ואם לשלושה ומתגוררת בחיפה. בהשכלתי אני ד"ר לביולוגיה. אני פרופ' חבר בפקולטה לרפואה בטכניון. אני שולטת באנגלית ובצ'כית נוסף על עברית וחברה בכנסת משנת 1999.

בתנועת שינוי אני פעילה משנת 1975, הן במועצת המפלגה והן במזכירות. כיהנתי כחברת מועצת העיר חיפה בין השנים 78-79, 83-87, 89-93, 93-97. כיהנתי כסגנית ראש העיר חיפה בין השנים 89-91 ו 93-96.

במהלך הכנסת ה-15 כיהנתי כחברה בוועדת חקירה פרלמנטרית בעניין המצוקה הכספית המתמשכת של הרשויות המקומיות; כמו כן חברה בוועדות: ועדת הפנים ואיכות הסביבה; ועדת החינוך והתרבות; ועדת החקירה הפרלמנטרית לעניין הסחר בנשים

איזה אירוע או סיבה גרמו לך להיכנס לפוליטיקה?

מלחמת יום הכיפורים ומחדליה.

מה החוק החשוב שחוקקת?

בכנסת החמש עשרה חוקקתי 18 חוקים. רבים מהם בתחום המינהל התקין וטוהר המידות ברשויות השלטון. החשוב מכולם בעיני הוא חוק שאילת ספרי לימוד המחייב הקמת מפעל לשאילת ספרי לימוד בכל בתי הספר בארץ. זאת כדי להוזיל עלותם של ספרי הלימוד וכדי למנוע מילדים מיעוטי יכולת להגיע לבית הספר ללא ספרים.

מי היריב הפוליטי שאתה מעריך ביותר?

ח"כ זבולון אורלב מהמפד"ל הוא פרלמנטר מעולה.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

התהליך המסקרן של מיחזור אריזות מתכת

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר

מה היית עושה אלמלא היית ח"כ?

אלמלא הייתי חברת כנסת הייתי ממשיכה במישרתי כמדענית בטכניון כפרופ\חבר בפקולטה לרפואה-בתחום של מערכת החיסון.

בכמה אירועים של חברי מרכז השתתפת השנה?

השתתפתי בכל ישיבותיה של מועצת "שינוי" שהיא הגוף העליון של "שינוי". למעט ישיבה אחת השתתפתי גם בכל ישיבות מזכירות שינוי שהינה הגוף המבצע החלטות המועצה.

למה אתה מתחייב בכנסת הבאה?

אני מתחייבת להמשיך במאבק עיקש נגד כל גילוי של כפיה דתית, להוות חומה בצורה להגנת מערכת המשפט בישראל, להשתמש בכל כלי פרלמנטרי אפשרי (חקיקה, הצעות לסדר, שאילתות, השתתפות פעילה בועדות) לביעור השחיתות, לקידום החינוך וההשכלה הגבוהה, שיוויון זכויות לנשים, בריאות הציבור, הגנה על הסביבה, והגנה על חסרי ישע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully