וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראש השב"כ: מתרבים האיומים על חיי ברק ומופז

29.11.2000 / 8:30

הסכנה לחייהם - הן מצד הפלסטינים והן מצד גורמים בימין הקיצוני; לא ידוע על איום קונקרטי או על מחתרת יהודית; בישיבת ועדת חוץ וביטחון אתמול העריך אבי דיכטר כי דחלאן ורג'וב אינם אחראים לפיגועים בשטחים

ראש השב"כ, אבי דיכטר, אמר אתמול בסקירה ראשונה בפני ועדת החוץ והביטחון כי מאז החלו ההתפרעויות בשטחים הגביר הארגון את פעילותו המודיעינית אצל גורמי הימין. יחד עם זאת הוא ציין כי לאור פעולות המודיעין אין הוא יכול לומר שקיימת מחתרת יהודית.

דיכטר אמר כי בשב"כ היה חשש שהאירועים האלימים בשטחים יגררו פעולות נגד של פעילים בימין הקיצוני. לדבריו, היתה עליה באיומים על חייהם של ראש הממשלה, אהוד ברק, והרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, הן מצד גורמים בימין הקיצוני והן מצד גורמים פלסטינים. אולם לדבריולא מדובר באיום קונקרטי.

"מעריב" מדווח כי ראש השב"כ סתר את האמירות של יו"ר הליכוד, אריאל שרון, ואמר כי לפי הערכתו מוחמד דחלאן וג'יבריל רג'וב אינם נושאים האחריות לפיגועים בשטחים. הוא אמר כי ארגון הפתח הוא המוביל בקרב הפלסטינים וזאת הסיבה לכך שהחמאס והג'יהאד האיסלמי, שאיבדו את מעמדם עושים הכל כדי לבצע פיגועים בשטחים. "הפתח הוא ארגון עצמאי לכל דבר ואין הוא כפוף לאף אחד ממנגנוני הביטחון, לא לרג'וב בגדה ולא לדחלאן בעזה", אמר דיכטר.

על הפעילות של ארגונו בשטחים אמר דיכטר: "אנחנו מסוגלים לזהות היום ברוב המקרים מי המפגעים ביהודה ושומרון ואם אנחנו יכולים, אנחנו פועלים נגדם". הוא סיפר כי התמיכה של ערפאת בשטחים נוסקת והגיעה ל-97 אחוז. להערכתו זו פופולריות שאין לה סיכוי לשרוד אם ערפאת יעביר לשטח מסרים מרגיעים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully