וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפלסטינים: נפילת ברק - ניצחון לאינתיפאדה

29.11.2000 / 7:14

בקרב הפלסטינים נשמעו אמש קולות שמחה ודאגה לנוכח נפילת ממשלת השמאל; מקורות ברשות: התקבלו מסרים שברק מוכן להאיץ את המשא ומתן; חשש מפני הסלמה בתגובה הישראלית בהתמודדות עם האינתיפאדה

ברשות הפלסטינית היו מי שהביעו אמש שביעות רצון מנפילת ממשלת השמאל. "נפילת ברק הינה אחד הניצחונות הגדולים ביותר של האינתיפאדה", אמרו אמש פעילים בכירים בפתח. אל תחושת הנצחון התלוותה אופטימיות זהירה: בכיר באש"ף אמר: "ככל שברק מתרחק יותר ממשלת חירום, הוא מתקרב בחזרה לתהליך השלום".


מקורות פלסטינים מסרו לקול ישראל כי ברשות הפלסטינית התקבלו מסרים, על פיהם ראש הממשלה, אהוד ברק, מוכן להאיץ את המשא ומתן כדי להגיע להסכם קבע טרם הבחירות.

במקביל לשביעות הרצון קיים חשש בקרב הפלסטנים מפני הסלמה בתגובה הישראלית בהתמודדותה עם האינתיפאדה. ראש צוות המו"מ הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר: אנחנו מקווים שהבחירות בישראל לא יגרמו סבל נוסף לעם הפלסטיני".

מעריב מפרסם הבוקר כי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, העביר הוראות לח"כים הערבים לפעול להפלת ברק. ח"כ טאלב א-סנע, (רע"ם) אמר: "הצבענו נגד ברק, נתייצב נגדו בבחירות הבאות".

קיימות מספר אפשרויות להתנהגות המפלגות הערביות בבחירות: אפשר ומפלגה ערבית תציג מועמד לראשות הממשלה, או שציבור הבוחרים הערבי יתבקש לשים פתק לבן בקלפי. אפשר גם כי בעקבות מפנה בהנהגת מפלגת העבודה ייתמכו בה הח"כים הערבים. לדוגמה, אם השר יוסי ביילין או ח"כ אברהם בורג יציגו מועמדות להנהגת המפלגה.

נשיא מצרים, חוסני מובארק, אמר אמש בטלוויזיה המצרית כי אין חלופה להסדר שלום. לדבריו, "מי שמדבר על מלחמה לא יודע על מה הוא מדבר. אנחנו לא רוצים מלחמה". טרם התקבלו תגובות רשמיות ממדינות ערב נוספות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully