וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לא מוותר: שימוע נוסף לגור בערעור על הבחירות

29.11.2000 / 7:29

השימוע נקבע ליום שבת הקרוב; השופט דחה את בקשת הדמוקרטים לערוך ספירה חוזרת במחוזות פאלם ביץ' ומיאמי-דייד; גור מנסה לשכנע את הציבור להמתין בסבלנות: "התעלמות מהקולות משמעותה התעלמות מהדמוקרטיה עצמה"; בוש נערך לנשיאות: מעביר אנשיו לוושינגטון

השופט המחוזי סנדרס סלוס דחה אתמול את בקשתו של המתמודד הדמוקרטי לנשיאות, אל גור, לבצע ספירה חוזרת של 10,000 קולות במחוז מיאמי-דייד ו-3,300 נוספים במחוז פאלם ביץ'. אולם השופט קבע שימוע להמשך בחינת טענות גור בנושא התוצאות שהתקבלו במחוזות אלו ובמחוז נסאו ביום שבת הקרוב.

אתמול פנה גור לציבור האמריקאי בפעם השניה בתוך פחות מיממה בניסיון לשכנעם להמתין בסבלנות עד לספירת כל הקולות. לדבריו, כל מה שהוא רוצה זה לערוך "ספירה מלאה והוגנת" של כל הקולות, ספירה שלדבריו יכולה להפוך את התוצאה על פיה. "אני מאמין כי זה הזמן לספור כל קול ולא להיות במירוץ אחר השעון", אמר גור, "התעלמות מהקולות משמעותה התעלמות מהדמוקרטיה עצמה".

המתמודד הדמוקרטי שב והציע ליריבו הרפובליקני, ג'ורג' בוש, לערוך ספירה חוזרת של אלפי הקולות השנויים במחלוקת, אולם גם הפעם דחה בוש את הצעתו. סגנו של בוש, דיק צ'ייני, אמר בתגובה כי טובת המדינה מחייבת את סיום המאבק ומסירת המפתחות של משרד המעבר לבוש.

בוש, שכבר הכריז על עצמו כנשיא הנבחר של ארה"ב לאחר שמזכירת המדינה של פלורידה הודיעה כי הוא ניצח בבחירות במדינה, כבר פועל להקמת ממשלו. אנשיו הבכירים החלו לעבור לוושינגטון, שם יפתחו את משרד המעבר של הממשל הרפובליקני החדש במימון פרטי, בעקבות סירוב הממשל לתקצב זאת.

בוש נערך להדוף את כל התביעות המשפטיות של גור שממשיכות לצוץ כפטריות אחרי הגשם, אך הלחץ הכבד נמצא בצד השני. לפי הסקרים האחרונים הציבור האמריקאי, שעד עתה המתין בסבלנות לתוצאות, מאס בקרבות המשפטיים. 56 אחוז מאמינים כי גור צריך לוותר וללכת הביתה. במפלגתו זוכה גור לתמיכה רחבה והערכה היא שתמיכה זו תימשך עד הדיון בבתי המשפט.

הפארסה של הבחירות לנשיאות ארצות הברית יכולה להימשך רק עד ל-12 בדצמבר, מועד מינוי האלקטורים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully