וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רבים מראשי תנועת מימד: נפרוש בעקבות ההסכם עם מפלגת העבודה

28.11.2002 / 6:39

לאחר שהתנועה אישרה ההסכם ברוב גדול, טוענים הפורשים: יש לשמור על זהות וערכים ולא להיות נספחים; העבודה: עשינו הסכם עם מפלגה שלמה ולא עם חצי מפלגה - נלך לעשות חושבים

רבים מראשי ההנהגה של תנועת מימד הודיעו כי יפרשו מן התנועה לאחר שמועצת מימד אישרה הלילה את ההסכם עם מפלגת העבודה. בקול ישראל דווח כי מועצת מימד אישרה את ההסכם ברוב של 74 לעומת 24 ונמנע אחד. בקבוצת חברי מימד שהודיעו על הפרישה נמנים ח"כ הרב יהודה גלעד, הרב שלמה ברין וד"ר יהודה בן מאיר.

המתכוונים לפרוש הסבירו את ההחלטה בכך שתנועת מימד צריכה "לשמור על זהות ועל ערכים נפרדים, ולא להיות נספח לעבודה". לדבריהם, בכוונתם להקים תנועה שתאבק על העמדות של הציונות הדתית המתונה.

יו"ר מימד, הרב מיכאל מלכיאור, קרא לרב יהודה גלעד שלא לפרוש ממימד, ועם זה אמר כי גם אם יפרוש, הדבר לא ישפיע על המשך פעילותה של מימד או על ההסכם עם מפלגת העבודה.

הרב יהודה גלעד דחה את הקריאה, ואמר בראיון כי "נאמנות לרעיון קודמת לנאמנות למסגרת". לדבריו, הוא וחברים רבים במימד מתכוונים לפרוש ולהקים מסגרת רעיונית חוץ פרלמנטרית, שתייצג את הציונות הדתית המתונה.

יו"ר סיעת העבודה, אפי אושעיה, אמר כי השותפות עם מימד חשובה, אך ההסכם נחתם עם מפלגה שלמה ולא עם חצי מפלגה. הערב יפגש עם ראשי מימד לברר את הסוגיה. אם יתברר שמדובר בפרישה רחבה ישקלו בעבודה מחדש את ההסכם עם מימד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully