וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבוקר ייפתח משפטו של קהלני

29.11.2000 / 0:01

השר לשעבר מואשם בשיבוש הליכי משפט, הפרת אמונים והדחה בחקירה; על פי כתב האישום סייע קהלני למו"ל מעריב, עופר נמרודי לברר פרטים על החקירה הסמויה שהתנהלה נגדו

מאת אסף לוי

הבוקר ייפתח משפטו של השר לביטחון פנים לשעבר, אביגדור קהלני, בבית משפט השלום בתל אביב. נגד קהלני הוגש לפני כשלושה שבועות כתב אישום ובו ארבע עבירות הקשורות לפרשת משפטו של מו"ל מעריב, עופר נמרודי. על פי כתב האישום, קהלני סייע לנמרודי והיה מעורב במספר מקרים של שיבוש הליכי משפט, הפרת אמונים והדחה בחקירה.

ביוני 1999 נפתחה חקירה נגד נמרודי, אז יו"ר מועצת המנהלים של העיתון מעריב. החקירה נפתחה בעקבות פנייתו של עד המדינה, רפי פרידן, למשטרה ולפרקליטות בטענה כי ברצונו למסור עדויות חדשות נגד נמרודי. החקירה התנהלה תחת מעטה סודיות, אך למרות זאת הגיע מידע מעורפל בנושא לנמרודי עצמו, שהחל לנסות לברר במה מדובר באמצעות אנשים שונים. נמרודי ועורך דינו פנו, בין היתר, גם אל קהלני וביקשו לדעת אם אכן נפתחה חקירה ואם נחתם הסכם עד מדינה עם פרידן.

על פי כתב האישום, נהג קהלני, אחרי כל פניה כזו, לגשת אל יוסי לוי, עוזרו של קהלני, ולבקש ממנו שיברר עבורו את הדברים בלשכת המפכ"ל. על פי כתב האישום מי שסיפק לקהלני את המידע היה תת ניצב (אז ניצב משנה) אילן פרנקו, ששימש כעוזר המפכ"ל.

בספטמבר 1999, לאחר שסיים קהלני את תפקידו כשר לביטחון פנים אחרי הבחירות שנערכו באותה השנה, פנה אליו נמרודי והציע לו לשמש כדירקטור באחת מחברות שבבעלות "הכשרת היישוב". קהלני הסכים לשמש כדירקטור, אולם לאחר פרסום דבר החקירה נגד נמרודי, חזר בו מכוונתו.

לאחר הגשת כתב האישום נגדו, טען קהלני כי "גורמים במשטרה מנסים לסגור איתי חשבון. אני זכאי ואצא זכאי".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully