נשיא קטלוניה המודח שוחרר מהכלא בגרמניה: "קורא לדיאלוג עם ספרד"

פוג'דמון התקבל בשמחה רבה מחוץ לכותלי הכלא, כשאנשים רבים הריעו לו ונופפו בדגלי קטלוניה, אחרי שבית המשפט קבע כי לא ניתן להסגיר אותו לספרד באשמת "מרד". הוא קרא למדריד "להפסיק לרדוף את שותפיו הפוליטיים"

רויטרס
צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל

נשיא קטלוניה המודח קרלס פוג'דמון שוחרר היום (שישי) ממעצר בגרמניה וקרא לספרד לזנוח את העמדתם לדין של מנהיגי הבדלנים בחבל ולפתוח בדיאלוג.

פוג'דמון, ששוחרר בערבות אחרי שהשופטים קבעו שהוא לא יכול להיות מוסגר על בסיס עבירת "המרדה" כפי שדרשה ספרד, הודה לעובדי בית המעצר עם יציאתו ממנו' לקול עידודם של תומכיו, שנופפו בדגלי קטלוניה. "על מדריד להפסיק לרדוף ולנסות להעמיד לדין את שותפיי הפוליטיים", הוסיף. "זו בושה לאירופה שקיימים אסירים פוליטיים בבתי הכלא שלה, הגיע הזמן לדיאלוג".

עוד בוואלה! NEWS

הזמן המושלם להתכונן לקיץ הבא: הג'ל שמעלים את סימני המתיחה

לכתבה המלאה
בספרד הבטיחו לכבד את החלטות בתי המשפט בגרמניה. פוג'דמון עם צאתו מהמעצר (צילום: רויטרס)

ביום חמישי קבעו השופטים כי נשיא קטלוניה המודח יוכל להשתחרר בערבות של 75 אלף אירו, מאחר שלטענתם אין חשש שהוא יימלט מגרמניה בזמן שהליך ההסגרה נגדו מתנהל. הם קבעו כי יש בסיס להסגירו לספרד בגין עבירות שחיתות, אך עורך דינו הגרמני של פוג'דמון, שנמלט מספרד לפני חמישה חודשים אחרי שמדריד השתלטה על קטלוניה בשל משאל העם על עצמאות המחוזי, אמר כי ייאבק גם בכך.

מאחר שספרד אמרה כי היא תכבד את פסיקות בתי המשפט בגרמניה, הסגרתו של פוג'דמון על בסיס עבירות שחיתות תעניק לו למעשה חסינות מאישום במרד, עבירה שעונשה מגיע לעד 25 שנות מאסר. עם זאת, שובו לספרד בנסיבות אחרות לא יגנו עליו מפני העמדה לדין בעבירה זו.

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully