וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גור:"הסקרים לא משנים, זו שאלה משפטית"

28.11.2000 / 22:42

מסרב לקבל את הפרסומים על פיהם כל דמוקרט רביעי סבור שעליו לוותר; קרא ליריבו: "אני מפציר במושל בוש לתמוך בהצעתי להביא את הבחירות לסיומם המהיר"; אתמול הודיעה מזכירת מדינת פלורידה על ניצחונו של בוש במדינה בפער של 537 קולות על גור

הפארסה של הבחירות לנשיאות ארצות הברית נמשכת. המועמד הדמוקרטי לנשיאות, אל גור, דחה היום את הסקרים על פיהם רוב הציבור האמריקאי היה רוצה שהוא יכיר בהפסדו בבחירות ויפנה את מקומו לג'ורג' וו. בוש. "אני די בטוח שהסקרים לא משנים במצב כזה. זו שאלה משפטית", אמר היום גור מחוץ לביתו. גור התייחס לסקרים של רשת הטלוויזיה איי.בי.סי המצביעים על כך שאחד מכל ארבעה דמוקרטים סבור שגור צריך לוותר.

גור קרא ליריבו, בוש, לתמוך בתביעתו לספירה מלאה וישרה במדינת פלורידה. "זה הזמן לספור את כל הקולות ולא לרוץ נגד השעון", אמר גור ובכך הפנה פנייה מרומזת לעורכי דינו של בוש על כך שהם מעכבים את ההכרעות העומדות תלויות בבית המשפט.

"אני מפציר במושל בוש לתמוך בהצעתי להביא את הבחירות האלה לסיומם המהיר", אמר גור שנפגש מוקדם יותר הבוקר עם שר האוצר האמריקאי, לורנס סאמרס. סאמרס הוא מועמד אפשרי להיות חבר בקבינט שיקים גור אם יוכרז כנשיא הבא של ארצות הברית.

המועמד הדמוקרטי, גור נשא אתמול נאום לאומה האמריקאית, ובו הסביר מדוע הוא לא מוותר עדיין, ולא מכיר בתוצאות ההצבעה בפלורידה. אתמול הוכרזו תוצאות הבחירות הסופיות בפלורידה, לפיהן ניצח המועמד הרפובליקניג'ורג' וו. בוש בהפרש של 537 קולות בלבד. גור ותומכיו טוענים שהספירה בשלושה מחוזות לא היתה תקינה, והסופרים לא התחשבו באלפי קולות, שיכולים להפוך את תוצאות הבחירות. בנאומו אמר גור ש"התעלמות מקולות משמעותה התעלמות מהדמוקרטיה עצמה".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully