פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   קרוביו של ההרוג שהתנגש בטרמפיאדה נגד צה"ל: "נרצח בדם קר"

   איאד זבארגה נורה על ידי כוח צה"ל סמוך לאריאל, לאחר שנחשד כגנב רכב שהתנגש בטרמפיאדה. קרוביו טוענים כי הכוח שירה לעברו יכול היה להסתפק בירי הרתעתי וברגליו. "הוא לא היווה שום סכנה, לא היו צריכים לירות לעברו"

   איאד זבארגה,תושב קלנסוואה שנורה למוות על ידי חיילי צה"ל לאחר שהתנגש בטרמפיאדה עם רכב גנוב, 3 באפריל 2018 (מערכת וואלה! NEWS , --)
   ניסה להימלט לאחר הפגיעה - ונורה. זבארגה

   קרוביו של איאד זבארגה, תושב קלנסוואה שנורה למוות היום (שלישי) על ידי כוח צה"ל סמוך לאריאל, זועמים ומאשימים את צה"ל בירי בלתי מוצדק בבן משפחתם. "לא היו צריכים לירות בו", אמר אחד מקרוביו. "לא משנה מה היו הנסיבות. הם יכלו לירות ברגליים ולא לירות בו למוות. פשוט רצחו אותו בדם קר ובלי שיהווה שום סכנה".

   בתקרית שהתרחשה בשעת בוקר מוקדמת, נסע זבארגה במהירות בצומת גיתי אבישר שליד אריאל והתנגש בעוצמה בטרמפיאדה במקום. לטענת צה"ל, זבארגה היה במנוסה משום שעל פי החשד גנב רכב. חיילים שהיו במקום הבחינו בו בעודו מנסה להימלט רגלית מהמקום - ואז ירו לעברו. זבארגה קיבל טיפול רפואי במקום ומת מאוחר יותר מפצעיו.

   לדברי גורם צבאי, החיילים במקום חשבו שמדובר בפיגוע דריסה מכיוון שראו את הרכב נכנס בעוצמה בטרמפיאדה, ולכן פעלו כפי שפעלו. מדובר צה"ל נמסר בתגובה לתקרית כי נסיבותיה נמצאות בחקירה.

   חשוד בגניבת רכב פגע בטרמפיאדה ליד אריאל ונורה - 3 באפריל 2018 (מערכת וואלה! NEWS , קבוצת החדשות)
   זירת התקרית בצומת גיתי אבישר (צילום: קבוצת החדשות)

   מלבד בקלנסווה זבארגה, בן 28, היה מוכר גם בעיר התחתית של חיפה, שם התגורר בהוסטל לשיקום אסירים. "עצוב שככה גמר את החיים שלו, מצער שזו הדרך שבה בחר", אמר לוואלה! NEWS אחד המדריכים הוותיקים במקום. לדבריו, זבארגה נשר מהתכנית הטיפולית שלו כבר לפני שנתיים. "אפשר להגיד שמדובר בצעיר בעייתי", הוסיף. "היה לו קשה בחיים שמחוץ למוסד".

   זבארגה הגיע להוסטל ביוני 2016 לאחר שהשתחרר בהליך שחרור מוקדם בתום 49 חודשי מאסר. ארבעה חודשים אחר כך נפלט מהתכנית בשל הפרות חוזרות ונשנות של תנאיה. הוא נאסר שוב כדי להשלים את העונש שגזר עליו בית המשפט. לאחר מכן הוא השתחרר ואז ככל המסתמן שוב נשלח לכלא, ממנו יצא רק לפני כחודש. בהוסטל סיפרו שקיבלו ממנו שיחות טלפון כמה פעמים מהכלא, בהן אמר שטעה, הביע חרטה על שנשר בפעם הקודמת והביע רצון לשוב ולבקר, אולי אף לשוב להשתלב במקום.

   (עדכון ראשון: 18:45)