וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערב חג הרמאדן: מטענים ותקריות ירי בשטחים

28.11.2000 / 20:23

בעזה התפוצץ מטען סמוך לשיירה אזרחית בדרך לנצרים, חייל צה"ל נפצע קל; עימות בירושלים - שלושה שוטרים נפצעו; חילופי אש ברפיח, שכם וחברון; שני פלסטינים נהרגו ותשעה נפצעו

חג הרמאדן יחל הלילה ובישראל החליטו לבצע שורה של מחוות לשיפור האווירה עם הפלסטינים. כל זה לא משפיע כנראה על השטח. ברצועה ובגדה נמשכו גם היום שורה של תקריות ירי והפעלת מטענים.

מטען התפוצץ הערב סמוך לשיירה אזרחית בליווי צה"לי שהייתה בדרכה לנצרים, שברצועת עזה. מהפיצוץ נפצע חייל פצעים קלים מרסיסים שפגעו ברגלו. כוחות צה"ל השיבו באש לעבר מקורות הירי.

שלושה שוטרי מג"ב נפצעו הערב קל בהתקלות עם פלסטינים ברובע המוסלמי של העיר העתיקה בירושלים. השוטרים הגיעו למקום לאחר שהתקבלה קריאה על נסיון פגיעה במצלמות שהציבה המשטרה ברובע. במקום התפתח עימות בין השוטרים הישראלים לבין הפלסטינים ובמהלכו נפצעו גם שלושה פלסטינים קל.
הפלסטינים טוענים כי התקרית החלה לאחר ששוטרי מגב נכנסו לאחד הבתים והחלו להכות אותם.

ארבעה בקבוקי תבערה הושלכו לפני זמן קצר לעבר מפעל באזור התעשיה עטרות שמצפון לירושלים - לא היו נפגעים.
כתוצאה מהתלקחות בקבוקי התבערה פרצה במפעל שריפה. כוחות כיבוי אש הגיעו למקום, והם השתלטו על האש.

שני צעירים פלסטינים נורו למוות במהלך עימותים עם כוחות צה"ל בעזה, כך דיווחו הערב מקורות פלסטינים. אימאד אל דאיה, בן 17, נורה בידי חיילי צה"ל במעבר קרני. נער בן 14 נפטר מפצעיו בבית החולים שיפא בעזה. הוא נפצע לפני שבועיים מאש כוחות צה"ל ברצועה. תשעה פלסטינים נוספים נפצעו.

ירי נוסף היה לעבר חיילים שסיירו סמוך לרפיח ולעבר עמדת צה"ל ביישוב מורג שבגוש קטיף. אש נפתחה גם לכיוון מחסום ארז וסמוך לנווה דקלים, לא היו נפגעים.

ביהודה ושומרון היו הערב מספר אירועי ירי. מכונית ישראלית נפגעה מירי סמוך לישוב אבני חפץ, דרומית מזרחית לטול כרם, לא היו פגיעות בנפש. ירי היה גם לעבר סיור של צה"ל סמוך לשכם, החיילים השיבו אש, לא היו נפגעים.

בחברון נורו יריות לעבר עמדות צה"ל בישוב היהודי בעיר. לא היו נפגעים וצה"ל השיב אש למקורות הירי. התפרעויות אלימות היו בצומת א-רם מדרום לרמאללה ובכפר ענתא, צה"ל פיזר את ההפגנות בגז מדמיע. בצירי התנועה ביהודה ושומרון נזרקו אבנים לעבר כלי רכב ישראליים, לא היו נפגעים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully