וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסטודנטים התל אביבים נגד קואופרטיב דן

28.11.2000 / 19:25

המשא ומתן שניהלה אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב עם החברה על קו אוטובוס מתחנת הרכבת לקמפוס, התפוצץ; באגודה מתכוונים להפעיל קו חלופי חינם לסטודנטים שיחתמו על עצומה המוחה נגד הקואופרטיב; דובר דן: "אין דבר כזה חינם. מישהו צריך לשלם את העלויות"


מאת גלי סימן-טוב

המשא ומתן בין אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב וקואופרטיב דן להפעלת קו אוטובוס מתחנת הרכבת לקמפוס- התפוצץ. כך נמסר היום בהודעה שהוציאה אגודת הסטודנטים. זאת לאחר שהמו"מ שניהלו עם חברת דן לא הביא לטענתם לתוצאות. אגודת הסטודנטים ציינו בהודעה את חברת דן כ"גובה מחיר מופקע".

אגודת הסטודנטים החליטה להפעיל קו אוטובוס חלופי מתחנת הרכבת אל הקמפוס שיפעל בשעות הלחץ (7:30-10:30, 16:30-19:30) ויסיע את ציבור הסטודנטים חינם. כל מה שיידרש מהנוסעים באוטובוס יהיה לחתום על עצומה תחת הכותרת: "תחנת הרכבת נועדה להקל עלינו ולא לגזול את כספנו".

במקביל, פנתה האגודה למשרד התחבורה לקבלת רשיון הפעלה לאוטובוס שהיא רוצה להפעיל בקו. נציגי האגודה אף פנו לבעלי חברת החניונים "אחוזת החוף" המפעילה את החניונים מסביב לקמפוס ובתחנת הרכבת, בבקשה להקצות לאוטובוס שלה מקום במגרש החניה של התחנה.

"צר לי שדן והרכבת שהיו מעורבים במשא ומתן, רואים בסטודנטים ציבור שאין לו אמצעי אחר להגיע לקמפוס אלא באמצעות הקו שמפעילה דן", אמר ליאור שטרסברג, יו"ר האגודה. "לציבור הסטודנטים אין מה להפסיד במאבק הזה ולכן אני מציע לגורמים הרלוונטיים לא להעמיד אותנו במבחן, ולהסיע את הסטודנטים לאוניברסיטה חינם", הוסיף.

בקואופרטיב דן מבקשים כבר מספר שבועות להבהיר לאגודת הסטודנטים כי מחירי הנסיעה נקבעים על-ידי משרד התחבורה ולא על-ידי החברה עצמה וכי אין נסיעות חינם. ראש אגף השיווק ודובר החברה, איציק כגן: "האוניברסיטה מאיימת להפעיל קו אוטובוס חינם, אבל אין דבר כזה חינם. מישהו צריך לשלם את העלויות. בחברת דן אין נסיעות חינם גם לא לציבור החיילים או הגמלאים, אך מתוך אהדה לסטודנטים ולמצב שנוצר החלטנו לבוא לקראתם והוזלנו את מחיר הנסיעה באוטובוס בחמישים אחוזים, כך שלמעשה ישלם הסטודנט 2.35 אגורות לכל כיוון במקום 4.70 , אבל גם את זה דחו באגודה".

כגן טוען כי ההודעה ששחררה היום האגודה, היא הודעה פופוליסטית ומתלהמת של יו"ר האגודה שסוחב את ציבור הסטודנטים למלחמה מיותרת. "כל עוד אין הסכם, הסטודנטים נאלצים לשלם מחיר מלא בעוד שאנחנו מוכנים לבוא לקראתם. עושה רושם כאילו האגודה מעוניינת שהמשא ומתן יתפוצץ", אומר כגן שמוכן להגיע להסדר עם הסטודנטים. באגודה לא מוכנים לוותר, אם קודם לכן היו מוכנים להתפשר על סכום סמלי עבור הנסיעה בקו 112 שמפעילה חברת דן, עכשיו הם רוצים לא לשלם בכלל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully