וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.סי.פי תשקיע 35 מליון שקלים בהפקות מקור

28.11.2000 / 19:15

מדובר במהלך מבורך וחסר תקדים בשוק ההפקות הדל בארץ, ונותר רק לשאול - מדוע רק עכשיו?

איי.סי.פי הכריזה היום על השקעה של 35 מליון שקלים בהפקות מקור של סרטי טלוויזיה (תשעים דקות ומעלה) שישודרו בערוץ הסרטים. בסכום הנ"ל יפיק ערוץ הסרטים בין 20 ל- 25 סרטי טלוויזיה חדשים. מדובר במהלך מבורך וחסר תקדים בשוק ההפקות הדל בארץ, ונותר רק לשאול - מדוע רק עכשיו?

במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר, הכריז מנכ"ל איי.סי.פי, עמיר מאורי, על ההחלטה להפוך את ערוץ 4 לגוף הטלוויזיוני המשקיע בעיקר בהפקות מקור ישראליות. לצורך הרמת הפרוייקט, תקים גם איי.סי.פי מעין "קרן" שתברור את התסריטים ותבחר את המוצלחים שבהם. בראש הקרן יעמדו איש הקולנוע הותיק נפתלי אלטר והמפיקה פיליפה קוברסקי. איתן גרין, ששימש עד עתה כאחראי על אגף הפקות המקור (בערוץ 3), עזב את איי.סי.פי לטובת התמודדות עם אחת הקבוצות במכרז לערוץ השלישי.

התסריטים שיבחרו להפקה יקבלו תקציב של לפחות 350 אלף דולר היחידה (סכום מכובד ביחס למקובל כיום, כשסדרות מושקעות של ערוץ 2 מתוקצבות ב-150 אלף דולר החתיכה), וההפקות הנבחרות אף יצולמו בפילם.
אי.סי.פי. מקווה להציג את הפירות הראשונים של ההשקעה המאסיבית כבר תוך שנה וחצי. היוצרים מוזמנים להגיש תסריטים כבר כעת.

אין ספק כי שבירת מונופול הכבלים תעשה לתעשיית הטלוויזיה והקולנוע בארץ רק טוב. חבל רק שיוזמות כאלה לא נולדו באופן עצמאי אלא רק כתוצאה מהתחרות החדשה עם "יס". מי יודע, זה היה יכול להציל כמעט עשור שלם של קולנוע ישראלי "נזקק". כשנשאל מאורי לגבי רצועות סרטי הטלוויזיה "סוג ז' ומטה" הממלאות את ערוץ הסרטים, החל לגמגם בדבר רכישת מפיצי קולנוע עצמאי חדש. ממש דיגיטל...

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully