וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלילות טיטו בירח

28.11.2000 / 18:16

דניס טיטו הוא מיליונר אמריקאי שחלומו הגדול הוא לטוס לירח; הוא כמעט נגע בחלום כאשר התקבל לעבוד כמדען טילים בנאס"א; ברבות הימים פרש לעסקים פרטיים בזכותם הפך מיליונר; כעת חוזר טיטו להגשים את החלום; השיגור צפוי להתקיים בתחילת השנה בסיוע הרוסים

אמריקאי שעבד כמדען טילים בנאס"א הציע לממשלת רוסיה מיליוני דולרים כדי להיות התייר הראשון בתחנת החלל מיר שעל הירח.

החלום של דניס טיטו לטוס לירח החל עוד בילדותו כאשר צפה בשיגורו של הלווין ספוטניק, הוא הצליח לגעת בחלום כאשר התקבל לעבוד בנאס"א כמדען טילים. טיטו פרש מנאס"א לטובת עסקים פרטיים. המעבר הייטיב עימו והוא הפך מיליונר, עובדה שאיפשרה לו לקנות את מקומו בטיסה לירח ולנסות להגשים חלום.

טיטו, בן ה-60, עזב את ארמונו המבוצר בקליפורניה לטובת דירת שני חדרים במתחם האימונים של הקוסמונאטים ברוסיה. השיגור המיוחל מתוכנן להתקיים בתחילת השנה הבאה. טיטו העביר בתמורה מיליוני דולרים לטובת ממשלת רוסיה שייפדו רק לאחר השיגור ולא לפניו. "המפתח הוא השיגור", אמר טיטו בראיון לעיתון "סטאר סיטי". "כל מה שעליהם לעשות הוא להדליק את הטיל ואז הם יקבלו את כל הכסף. וזה הרבה מאוד כסף", הדגיש.

בפני טיטו עומדות מספר אפשרויות כשהראשונה שבהן, אך הפחות סבירה, היא לטוס לירח ולשהות בתחנת החלל מיר. האפשרות השנייה והסבירה יותר היא שנאס"א יפתחו "רכבת אווירית" לאלפא - תחנת החלל הבינלאומית החדשה על הירח. במקרה כזה השיגור צפוי להתקיים בחודש אפריל השנה.

האפשרות להתגורר באלפא דווקא קוסמת לטיטו שמחוייב לרוסים, אולם הוא מצליח לפתור אותה על ידי אולטימטום שהוא מציב להם לפיו אם עד ה-30 ביוני 2001 לא יתקיים השיגור המיועד, העיסקה מבוטלת. "אני רק מקווה שזה לא יהפוך להיות בלגן פוליטי בין שתי המדינות", אמר טיטו בדאגה.

מנכ"ל החברה הרוסית שמפעילה את תחנת החלל, יורי סמיונוב, אמר כי החברה תעמוד בהסכמים כפי שהובטח וכי הוא לא זקוק לאישור של נאס"א או כל גורם אחר לשגר את טיטו לתחנת המיר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully