וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשרד לאיכות הסביבה ייגבה אגרת קרינה עבור האנטנות הסלולריות

28.11.2000 / 15:47

היתר הקרינה ניתן לחברות עד עתה ללא תשלום; השרה דליה איציק, טוענת כי למשרד אין את המשאבים הנדרשים לטיפול בנושא; "כדי ליישם את הפיקוח יש צורך באגרה שתממן את השירותים לחברות הסלולריות".

מאת גלי סימן-טוב

השרה לאיכות הסביבה, דליה איציק, יוזמת חקיקה שתסדיר את היתרי הקרינה הניתנים לחברות הסלולריות להקמת אנטנות.

בישראל קיימות שלוש חברות סלולריות המציעות לאזרחים שירותים ניידים. התחרות ביניהן היא קשה ומחייבת שיפור באיכות המכשירים ובעיקר באיכות הקליטה. קליטה טובה מחייבת הצבת אנטנות רבות באזורים מיושבים.

החברות קיבלו עד כה מהרשות המקומית היתר בניה לשם קביעת המקום בה תוצב האנטנה, והיתר קרינה שסופק על ידי המשרד לאיכות הסביבה, ללא תשלום.

במשרד לאיכות הסביבה, ביוזמת השרה איציק, מכינים הצעת חוק חדשה שהיא בבחינת הוראת שעה שתשאר בתוקף עד להשלמת החקיקה, לפיה תוטל חובת תשלום אגרה עבור היתרי הקרינה הניתנים לאנטנות הסלולריות.

איציק טוענת כי התפוצה הרחבה של האנטנות הסלולריות והעלייה במודעות הציבור לנושא מחייבים את הסדרת התחום ופיקוחו בדרך של חקיקה. לטענתה העיסוק במתן האישורים יחייב גיוס של כוח אדם מקצועי שיטפל בהיתרים טיפול ממושך. "המשאבים הנוספים הנדרשים מהמשרד לאיכות הסביבה לצורך ההיתרים אינם מכוסים בתקציב המשרד, וכדי לקיים את החוק וליישם את הפיקוח בצורה אפקטיבית יש צורך באגרה שתממן את השירותים הניתנים לחברות הסלולריות" אמרה איציק.

במשרד מקווים כי ההצעה תאושר במהירות האפשרית ותאפשר את שיפור השירות לציבור כבר בחודש הקרוב.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully