"גאוות יחידה": בית החולים הפסיכיאטרי שער מנשה קיבל תו תקן בינלאומי

המרכז הרפואי לבריאות הנפש שבשרון הוא המוסד הפסיכיאטרי הראשון בישראל, ואחד מהראשונים בעולם, שקיבל את תו התקן היוקרתי JCI. הבודקים קבעו כי שער מנשה יישם באופן מלא 980 מתוך כאלף קריטריונים, והגדירו את התוצאה "מדהימה"

אור רביד ושלומי גבאי
16/03/2018
שער מנשה, 2013(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

המרכז הרפואי לבריאות הנפש שער מנשה שבשרון הוא בית החולים הפסיכיאטרי הראשון בישראל, ואחד מהראשונים בעולם, שקיבל את תו תקן האיכות היוקרתי לבתי חולים JCI, אשר ניתן מטעם ארגון ההסמכה הרפואי הגדול בארצות הברית. עד היום קיבלו את התו בישראל רק בתי חולים כלליים, ובהם שיבא, איכילוב, רמב"ם, סורוקה, פוריה, הלל יפה וברזילי. ההכנות בשער מנשה לקראת קבלת התו ארכו חמש שנים, וכללו את כל עובדי ומערכי המרכז.

תו התקן JCI (Joint Commission International) מוענק על ידי הזרוע הבינלאומית של ה-Joint Commission - ארגון ההסמכה הרפואי הגדול בארצות הברית, הפועל ללא מטרות רווח והתקינה שלו נחשבת למקיפה והמחמירה ביותר. עד כה הסמיך הארגון בתי חולים ביותר מ-90 מדינות, וקבלת תו התקן שלו משמעה שהפעילות הרפואית של המוסד המוסמך נעשית באופן מוסמך ומתואם. ההסמכה של JCI מתחדשת מדי שלוש שנים, ובודקת עמידה בשורה ארוכה מאוד של קריטריונים מדידים, ובכללם השגת יעדי בטיחות טיפול בינלאומיים, אופן הערכת המטופל ושרשרת הטיפול בו, מניעת זיהומים וטיפול תרופתי. בתחום האדמיניסטרטיבי נבדקים, בין היתר, ניהול התשתיות של בית החולים, בטיחות המתקן, ניהול המידע ואופני גיוס והכשרת העובדים, לרבות הרופאים והמתמחים.

במשך ארבעה ימים שהו בבית החולים שלושה בודקים מטעם JCI - רופא בכיר, אחות ואדמיניסטרטור - שסבבו בכל המחלקות והאגפים, עברו על תרשומות ופרוטוקולים, ראיינו רופאים ועובדים שונים ושוחחו עם המטופלים. בסיומו של ההליך קבעו הבודקים כי שער מנשה יישם באופן מלא 980 מתוך כאלף קריטריונים שנבדקו, ורק 19 באופן חלקי. הם הגדירו את התוצאה "מדהימה" ביחס למוסד שזו המבדק הראשון שלו, והודיעו כי באישור מטה הארגון בשיקגו נמצא המרכז ראוי לתו התקן היוקרתי והנחשב.

אנשי צוות בבית החולים שערי מנשה שקיבל תו תקן לראשונה. מרץ 2018. באדיבות בית החולים שערי מנשה, באדיבות המצולמים
אנשי הצוות של שער מנשה(צילום: באדיבות המצולמים, באדיבות בית החולים שערי מנשה)

בעקבות קבלת תו התקן שיגר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מכתב ברכה למנהל בית החום, פרופסור אלכסנדר גרינשפון, ולכלל עובדי שער מנשה. "מעבר המבדק מעיד ומסמל עבודת צוות, חתירה למצוינות, מקצועיות, דאגה למטופלים, שמירה על סביבת עבודה מתאימה למטופל ולצוות המטפל, לימוד, הדרכה והכוונה של כלל העובדה, ועל יצירת תרבות של איכות ובטיחות", כתב בר סימן טוב. "המרכז הוא בית החולים הפסיכיאטרי הראשון בארץ שעובר את המבדק, ומהראשונים בעולם. הדבר הופך את האתגר שצלחתם למשמעותי הרבה יותר", הוסיף.

פרופסור גרינשפון התייחס גם הוא להישג המרשים ואמר: "יחד עם כל עובדי שער מנשה, אני נרגש מאוד לקבלת ההסמכה מטעם JCI. התהליך הארוך והמורכב שעברנו חשף 'גאוות יחידה' שאני מאוד גאה בה, והראה בבירור כמה העובדים שלנו מחוברים למרכז ומחויבים להצלחתו ולשיפור מתמיד של הליכי העבודה בו. אני מבקש להודות מקרב לב לכל אחת ואחד מהם".

טוב לדעת (מקודם)

אל תתפשרו על מין לא מספק: כך תשפרו ביצועים - עם הנחה בלעדית

מוגש מטעם "גברא"
  • שער מנשה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully