וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידות שערים בבורסה לקראת ההצבעה בכנסת

28.11.2000 / 14:03

מנהל מחלקת השקעות במנורה גאון: "המשקיעים הזרים יפרשו צעד של הקמת ממשלת חירום כקשיים בתהליך השלום"; מניות הבנקים יורדות, ומניית כור עולה

המדדים המובילים בבורסה ממשיכים לרדת תוך כדי ציפייה להצבעה היום בכנסת.

מדד תל אביב 100 יורד ב-1.34 אחוז לרמה של 477 נקודות, המעו"ף רושם ירידה של 1.45 אחוז לרמה של 489 נקודות והתל-טק יורד באחוז לרמה של 438 נקודות. מחזור המסחר נמוך ומסתכם ב-100 מיליון שקל בלבד.

מנהל מחלקת השקעות בבית ההשקעות מנורה גאון, דרור קראוס, מסביר כי עליות השערים שרשמה הבורסה ביומיים האחרונים נבעו מהערכות שהמועמד הרפובליקני, ג'ורג' וו. בוש, שטוב לכלכלה האמריקאית, יוכרז כנשיא ולכן מדד הנאסד"ק יעלה, אולם זה לא קרה והנאסד"ק ירד אתמול בסיום המסחר ב-0.82 אחוז.

קראוס: "ארוע נוסף שיכול להשפיע על המסחר היום בבורסה זה הערכות כי תוקם ממשלת חירום. למשקיעים הישראלים זה ארוע טוב, אך למשקיעים הזרים זה אומר קשיים בתהליך השלום. החששות הם שהמשקיעים הזרים יתחילו למכור, ולכן המניות המובילות בירידות היום הן המניות המוחזקות באופן מסורתי על ידי הזרים, כמו מניות בנקים".

מניית בנק הפועלים רושמת ירידה של 0.94 אחוז במחזור של 8.5 מיליון שקל. מניית בנק לאומי יורדת ב-1.02 אחוז במחזור של 6.9 מיליון שקל.

מניית כור רושמת ירידה של 2.45 אחוז. היום דיווחה החברה על עליה של 9 אחוז ברווח הנקי ברבעון השלישי השנה, בעיקר כתוצאה מגידול ברווחי הון. הכנסות החברה הסתכמו ב-2 מיליארד שקל הרבעון, לעומת הכנסות של 2.9 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

מניית סאני רושמת עליה של 1.33 אחוז, למרות שפרסמה היום אזהרת רווח לרבעון הרביעי השנה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully