וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדן משקיעה 2.5 מיליון דולר ברובוטים ביתיים

28.11.2000 / 13:40

גיוס הכסף על ידי חברת "פרנדלי רובוטיקס", המפתחת רובוטים לשימוש ביתי ואישי, נעשה לפי שווי חברה של 85 מיליון דולר לפני הכסף

קרדן טכנולוגיות הודיעה היום על השקעה של 2.5 מיליון דולר בחברת "פרנדלי רובוטיקס" (Friendly Robotics), לפי שווי חברה של 85 מיליון דולר לפני הכסף.

חברת פרנדלי רובוטיקס עוסקת בפיתוח רובוטים לשימוש ביתי ואישי, המבוססים על טכנולוגיות ניווט עצמיות. הרובוטים מבצעים פעילותם באופן אוטונומי לחלוטין. עד היום פיתחה החברה מכסחת דשא מתוחכמת וכיום היא מפתחת מוצרים ביתיים, כמו שואב אבק אוטומטי. פרנדלי מוכרת את מוצריה בארץ, בארה"ב ובאירופה ובמקביל פועלת לפיתוח דור חדש של מוצרים אשר יהיו מבוססים על טכנולוגית הניווט הייחודית (מפנה שלג רובוטי, רובוט לפינוי אשפה, רובוט כעוזר אישי וכו').

לחברה הסכמים אסטרטגיים עם היצרניות המובילות למכסחות דשא בארה"ב ובאירופה לרכישת כמות מינימלית של רובוטים במהלך 5 שנים.

החברה צפויה לסיים סבב גיוס בישראל בהיקף של כ-12.5 מיליון דולר (מהם כ-5 מיליון המרת הלוואות גישור של בעלי המניות הקיימים). כמו כן, בכוונת החברה לגייס סכום דומה ממשקיעים מחו"ל במועד מאוחר יותר.

מנכ"ל קרדן טכנולוגיות, יעקב נס-אל, מוסר כי החלטתה של החברה להשקיע בפרנדלי רובוטיקס נובעת ממספר סיבות, בין היתר, משום שלקרדן טכנולוגיה נגישות גבוהה ממקור ראשון למתרחש בחברה, באמצעות קרן קונקורד.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully