אחרי מאות הרוגים: משלחות סיוע ראשונות הגיעו לפרברי דמשק הנצורים

משאיות הסיוע ההומניטרי של הצלב האדום והאו"ם הגיעו למזרח רוטה, בחלוף שבועיים מתחילת המתקפה שבה נהרגו לפחות 700 בני אדם, כחמישית מהם ילדים. זאת במקביל להתקדמות משטר אסד, שהשתלט על כשליש ממעוז המורדים האחרון

רויטרס
צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל

שיירת סיוע הומניטרי ראשונה הגיעה היום (שני) אל רוטה המזרחית - הפרבר של דמשק בירת סוריה שבשבועיים האחרונים ספג הפצצות כבדות מצד כוחות משטר אסד וחיל האוויר הרוסי, שהביאו למותם של כ-700 בני אדם, כחמישית מהם ילדים. 46 משאיות נכללות בשיירה, ומיועדות לחלק ציוד רפואי, מזון ותרופות ל-27,500 תושבים מתוך כ-400 אלף הנצורים במעוז המורדים.

בכיר באו"ם ששוחח עם סוכנות הידיעות רויטרס אמר כי חלוקת משלוחי הסיוע עלולה להימשך שעות רבות ולהיכנס אל שעות החשכה - בצל המשך ההפצצות באזור. הבכיר, עלי אל-זעתרי, הביע חשש לביטחון צוותי הסיוע ואמר כי "יש להבטיח כי נוכל להמשיך בפעולות הסיוע בתנאים הולמים".

לקריאה נוספת בנושא
ארה"ב: "רוסיה הורגת אזרחים חפים מפשע בסוריה"
תיעוד בלעדי: אימוני הנשק של ילדי דאעש סמוך לגבול עם ישראל

עוד באותו נושא

ארה"ב: "רוסיה הורגת אזרחים חפים מפשע בסוריה"

לכתבה המלאה
אנשי המשטר הורידו ציוד חיוני. משאיות הסיוע של הצלב האדום במחסום צבאי בקרבת דמשק, היום (צילום: רויטרס, רויטרס)

גורם בארגון הבריאות העולמי אמר כי אנשי משטר אסד הורידו מהמשאיות ציוד רפואי חיוני בטרם הגיעו אל יעדן. "כל ערכות הטראומה וכן ציוד המשמש לניתוחים, לטיפולי דיאליזה ולמתן אינסולין הורדו בידי גורמי ביטחון", אמר הגורם. לדבריו, רק כ-70% מהציוד שנועד להגיע אל תושבי רוטה הועמס על המשאיות בטרם יצאו מהמחסנים.

במקביל להכנסת הסיוע, כוחות המשטר מתקדמים בשטח. הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח כי כשליש ממזרח רוטה נמצא בידי דמשק, בעקבות התקדמות מהירה בימים האחרונים. לפי הארגון, שמקום מושבו בבריטניה ועוקב אחרי המלחמה דרך רשת של פעילים בשטח, נאמני אסד קרובים לבתר את השטח לשני חלקים.

משלחת הצלב האדום בכניסה לרוטה, היום (צילום: רויטרס, רויטרס)
רכב או"ם המלווה את משלחת הסיוע בכניסה לרוטה, היום (צילום: רויטרס, רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully