פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מותה המפתיע של כוכבת קולנוע ענקית. וואלה! גלובל עם אורן נהרי

   הסרט הסאטירי "מותו של סטלין" מוקרן כיום ברחבי העולם - אבל לא ברוסיה, שם מתלוננים ראשי המדינה כי הוא פוגע ב"ערכי המדינה". זה מזכיר לכם משהו? וגם: הודו נפרדת מה-כוכבת של בוליווד, איטליה מתכוננת לברלוסקוני, וכך מנהיגי העולם חוגגים בדרכם את פורים

   מותה המפתיע של כוכבת קולנוע ענקית. וואלה! גלובל עם אורן נהרי
   עריכת וידאו: אביב ארגז, תום עוזיאל

   בתכניתו השבועית "וואלה! גלובל" עוסק אורן נהרי, עורך חדשות החוץ של וואלה! NEWS, בנושאים עולמיים עדכניים מזוית אחרת ובקצב מהיר.

   ובמרכז התכנית הפעם: ראיון עם פרופ' אביה ספיבק, בעבר המשנה לנגיד בנק ישראל וכיום ראש המרכז לפנסיה, ביטוח ואוריינות פיננסית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. השאלות שבמוקד: מהי, בעצם, כלכלה? האם אחת ממדעי החברה ועל כן "מורת דרך'', או שהיא מדויקת ומתמטית? עד כמה כלכלה מנותקת מפוליטיקה ועד כמה ממשלות שולטות או יכולות לשלוט כיום בכלכלה?

   עוד בתכנית:
   ביום ראשון אזרחי ואזרחיות איטליה יילכו לקלפיות ביום בחירות המסמל את חזרתו לבמה של סילביו ברלוסקוני, ראש ממשלת איטליה לשעבר בן ה-81 שהורשע בהעלמת מס, חשוד בשלל עבירות נוספות ושלעד יזוהה עם ה"בונגה-בונגה" ומסיבות עירום. אחרי הברקזיט איטליה תהיה השלישית בגודלה באירופה, היא עדיין לא התאוששה משלל המשברים הפיננסיים והיא צריכה יציבות. האם בנסיבות האלה יציבות תהיה בה?

   וגם המשך תכנית בסימן קולנוע:
   השבוע היא הלכה לעולמה במפתיע מדום לב: וואלה! גלובל במחווה לסרידבי, אחת הכוכבות הגדולות של בוליווד; הסרט האמריקני הסאטירי "מותו של סטלין" נאסר להקרנה ברוסיה בגלל פגיעה ב"ערכי המדינה" ובגלל "זלזול בעברה"; והסרט הבינלאומי הקצר שלנו לכבוד פורים. צפו בתכנית!