וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיקוד העורף: להיכנס למקלט ולא לחדר האטום

26.11.2002 / 7:55

בניגוד למלחמת המפרץ, הציבור ייקרא להיכנס לממ"ד או למקלט במקרה של התקפת טילים; רק אם לא ניתן להגיע למקלט תוך 3 דקות מרגע האזעקה, יקבלו התושבים הוראה להיכנס לחדר אטום

לקראת המתקפה הצפויה בעיראק גיבש פיקוד העורף הנחיות חדשות לציבור. עיתון מעריב מדווח, כי בניגוד למלחמת המפרץ שבה נדרש הציבור להיכנס לחדר האטום במקרה של התקפת טילים, על פי ההנחיות החדשות יידרש הציבור להיכנס למקלט. זאת, בתנאי שניתן להגיע למקלט תוך שלוש דקות מרגע הישמע האזעקה.

ההנחיות החדשות הוכנו על גבי קלטות שישודרו בטלוויזיה במקרה של התקפה. את ההתקפה יציינו אזעקות עולות ויורדות שיימשכו כדקה, והשמעת הסיסמא "חומת ברזל". תושבים שבבתיהם יש מרחבים מוגנים דירתיים (ממ"דים) - שמאז מלחמת המפרץ חובה להקימם בכל בניין חדש - יתבקשו להיכנס אליהם. תושבים שאינם יכולים להגיע למקלט הציבורי הקרוב לביתם, תוך שלוש דקות מרגע הישמע האזעקה, יקבלו הוראה להיכנס לחדר האטום.

מטרת החדר האטום היא להפחית את ריכוז החומרים המסוכנים, במקרה של מתקפה כימית או ביולוגית. החדר אינו נותן מענה לפגיעה ישירה בבית. כמו במלחמת המפרץ, אטימת חדר תיעשה באמצעות יריעות פלסטיק. הממ"דים נחשבים לחדרים אטומים, אולם התושבים יקבלו הנחיה לחבוש מסיכת אב"כ עם הישמע האזעקה, מלבד בבתים בהם יש מערכת סינון אוויר.

בפיקוד העורף הוחלט, כי במתקפת הטילים הראשונה תישמע אזעקה בכל הארץ. אם יתברר כי מערכת המכ"ם של טילי החץ מסוגלת לשער במדויק על מקום הנפילה הצפוי של הטיל, בהתקפות הבאות ייתכן שתושמע אזעקה רק באזורים העלולים להיפגע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully