בילי גראהם, "הכומר של אמריקה" שייעץ לנשיאי ארה"ב, מת בגיל 99

המטיף האוונגליסטי שדרשותיו שודרו לעשרות מיליוני מאמינים בעולם, מת בביתו בקרוליינה הצפונית לאחר מאבק עם סרטן ומחלות נוספות. טראמפ כינה אותו "אדם מיוחד מאוד, שלא היה איש כמותו"

אי-פי
ערך סיורים ומפגשים עם מאמינים ב-185 מדינות. גראהם בשנת 2010 (צילום: AP, אי-פי)

בילי גראהם, המטיף האוונגליסטי שזכה לכינוי "הכומר של אמריקה" מת היום (רביעי) בביתו שבקרוליינה הצפונית. גראהם היה בן 99 וסבל מסרטן, מדלקת ריאות וממחלות נוספות. גראהם נודע בשל הפצת המשנה של הנצרות האוונגליסטית ברחבי העולם - הוא ערך סיורים ביותר מ-185 מדינות, לרבות מעבר למסך הברזל בזמן המלחמה הקרה. דרשותיו שודרו בערוצי לוויין והגיעו על פי ההערכות לכ-200 מיליון מאמינים ברחבי העולם עד לשנת 2005 כשהפסיק לערוך מסעות לפגישות עם מאמינים. הביטוי המזוהה עמו ביותר היה "התנ"ך אומר ש..." והוא נהג לומר כי אמונתו בכתבי הקודש הפכה את הבשורה לנשק בידיו.

גראהם היה יועץ קרוב לנשיאי ארצות הברית החל מדווייט אייזנהאואר בשנות ה-50 ועד לג'ורג' בוש הבן. בשנת 2007 נחנכו בעיר שארלוט שבקרוליינה הצפונית ספריה ומוזיאון על שמו של גראהם. הנשיא לשעבר ביל קלינטון אמר בטקס על גראהם כי "כשהוא היה מתפלל איתך בחדר הסגלגל או בקומה העליונה של הבית הלבן היית מרגיש שהוא מתפלל עבורך, לא למען הנשיא". הנשיא דונלד טראמפ פרסם בחשבון הטוויטר שלו דברי הספד לגראהם וכינה אותו "איש מיוחד מאוד". הוא הוסיף כי "לא היה איש כמוהו! הוא יהיה חסר לנוצרים ולבני כל הדתות".

טוב לדעת (מקודם)

נובמבר סייל: ההזדמנות שלכם לנצח את הכאב - במבצע

לכתבה המלאה
ייעץ לנשיאים רבים. גראהם עם הנשיא לשעבר בוש ורעייתו לורה, ב-2010 (צילום: AP, אי-פי)
הפך את האמונה לנשק בידיו. גראהם בנאום בברלין, ב-1954 (צילום: AP, אי-פי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully