וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הולנד צפויה לאשר היום המתת חסד

28.11.2000 / 10:23

המתות חסד רבות בוצעו בעבר במדינה, אולם לא נחשבות כחוקיות; החוק צפוי לעבור בקלות בפרלמנט, ויהפוך את הולנד למדינה הראשונה בעולם שהופכת את המתות החסד לחוקיות; לפי החוק, יוכלו ילדים מגיל 16 ומעלה לקבוע בעצמם לגבי המתת חסד

הפרלמנט ההולנדי יצביע היום על אישור חוק שיתיר את המתות החסד במדינה. החוק, שזוכה לתמיכת הממשלה, צפוי לעבור בקלות ויהפוך את הולנד למדינה הראשונה בעולם שתהפוך את המתת החסד לחוקית.

מקרים רבים של המתות חסד נרשמו במדינה במשך שנים, אולם הרופאים שביצעו זאת, נחשבו לעבריינים על פי חוק. החוק החדש יאפשר לסיים את חייו של חולה בצורה חוקית, בהתאם למספר קריטריונים: אם החולה סובל מכאבים תמידיים ובלתי נסבלים ואם הוא ביקש לסיים את חייו. דעה שנייה של רופא תובא בחשבון והמתת החסד תצטרך להתבצע באופן רפואי מתאים.

לפי סקרים בהולנד, רוב הציבור תומך בחוק, אך יש קבוצות שמתנגדות לו, בעיקר מטעמים דתיים. סעיף בעייתי המאפשר לילדים מגיל 12 ומעלה לסיים את חייהם, נמחק מהחוק ובמקומו נקבע כי עד גיל 16 תידרש הסכמת הורים להמתת החסד.

באופן מעשי המצב בהולנד לאחר אישור החוק לא אמור להשתנות, משום שכבר נרשמו בה מקרים רבים של המתות חסד בעבר. עם זאת, במצב הקיים כיום רופאים מדווחים רק על כחצי ממספר מקרי המתות החסד, והממשלה מקווה כי לאחר שהחוק יאושר ואיום ההעמדה לדין יוסר, ידווחו הרופאים על כל המקרים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully