וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חודש הרמדאן: קריאות לג'יהאד נגד מתנחלים וחיילים

28.11.2000 / 9:48

הפת"ח והחמאס פרסמו הודעות הקוראות לתושבי הפלסטינים לפגוע במתנחלים ובישראלים בכל רחבי הארץ; קריאה למדינות ערב לסייע במלחמת הג'יהאד נגד ישראל; יום שישי הקרוב: "יום זעם"; החמאס מאשר - ישראל חיסלה את מפקד הזרוע הצבאית שלנו

מאת שי שריג

תנועות הפת"ח והחמאס שבות וקוראת לפלסטינים ולמדינות ערב לנצל את חודש הרמדאן להחרפת המאבק נגד ישראל.

בכרוז שהופץ ברחבי הרשות הפלסטינית, קוראת הנהגת תנועת הפת"ח לפלסטינים להחריף את המאבק בישראל בחודש הקרוב ולהתמקד בעיקר ב"פגיעה במתנחלים ישראלים ובחיילים באדמות הפלסטיניות". בהודעה שהפיצה החמאס היא קוראת "לפגוע ביהודים הפושעים בכל רחבי פלסטין ולהפוך את יום שישי הקרוב ל'יום זעם' נוסף, שבו תהיה הסלמה בגילויי ההתנגדות לכובשים ויום של הזדהות כלל-ערבית עם הפלסטינים".

בתוך כך מקורות יודעי דבר בחמאס מגלים כי איבראהים בני עודה, שחוסל ביום חמישי האחרון בשכם, היה מפקד הזרוע הצבאית של תנועת החמאס בשלוש השנים האחרונות. זוהי הפעם הראשונה שהחמאס מודה בתפקידו של עודה.

המקורות אמרו כי עודה שוחרר מהכלא הפלסטינים עם פרוץ "מהומות אל-אקצה", והוא חוסל ממטען חבלה מתוחכם שהונח במושב מכוניתו בשכם. ישראל סירבה להגיב לאחר האירוע על האשמות הפלסטינים, כי המודיעין הישראלי אחראי לחיסול בני עודה. מקורות פלסטיניים בשכם מדווחים כי מנגנוני הביטחון ברשות חושדים באחד מקרובי משפחתו של בני עודה, שסייע לישראל בהנחת המטען במכוניתו.
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully