פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אלוביץ' על פרשת בזק: התאזרו בסבלנות, לא עברתי כל עבירה

   בעל השליטה בקבוצת בזק התייחס לראשונה להתפתחויות בתיק 4000 ולחקירת הפרשה. "הוא מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו", נמסר מטעמו. הוא אף קרא להמתין לסיום החקירה לפני שיוסקו מסקנות בעניינו

   אלוביץ' על פרשת בזק: התאזרו בסבלנות, לא עברתי כל עבירה
   צילום: רוני כנפו, עריכת וידאו: ניר חן

   בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', התייחס הערב (שני) לראשונה להתפתחויות בחקירה בתיק 4000. "שאול אלוביץ' מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו", נמסר מטעמו. "אנו מציעים להתאזר בסבלנות ולא למהר להסיק מסקנות. אנו סמוכים ובטוחים שכאשר הדברים יתבהרו, ניתן יהיה להיווכח שלא עבר כל עבירה".

   בית משפט השלום בתל אביב האריך אתמול את מעצרם של שבעה חשודים שנעצרו בפרשת בזק. בין החשודים בכירים בחברת בזק ובני משפחותיהם, וכן שני מקורבים לראש הממשלה, בהם יועץ תקשורת בכיר. מעצר כל החשודים הוארך בחמישה ימים, פרט למעצר בכירה בבזק שהוארך בארבעה ימים. נתניהו צפוי להיחקר בחשד לשוחד בפרשה.

   לקריאה נוספת:
   תיק 4000: הוארך מעצר בכירים בבזק ומקורבים לרה"מ; נתניהו ייחקר
   פרשת בזק: בכירים בחברה ומקורבים לנתניהו נעצרו לחקירה
   פרשת בזק: מנכ"ל וואלה! NEWS והעורך הראשי של האתר מסרו עדות

   שאול אלוביץ, בזק (עופר וקנין)
   מכחיש את החשדות. שאול אלוביץ' (צילום: עופר וקנין)

   למרות בקשות כלי התקשורת, בית המשפט סירב להסרת צו איסור הפרסום שהוטל על חקירת הפרשה. במסגרת חקירת הפרשה, העורך הראשי של וואלה! NEWS, אבירם אלעד מסר עדות בנושא. מוקדם יותר, העידו גם מנכ"ל האתר, אילן ישועה, והעורך הראשי לשעבר, ינון מגל.

   ראש הממשלה נתניהו הגיב על החקירה וקרא לה "עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת. מסע הציד התקשורתי נמשך במלוא עוזו. אחרי שיצא האוויר מתיקי 1000 ו-2000 ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב-3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - 4000. גם ממנו יצא כל האוויר. כל ההחלטות שנתקבלו בעניין בזק היו בהתאם להמלצות של ועדות מקצועיות ושל גורמים מקצועיים".

   בכיר בזק מובא לדיון הערכת מעצב, בית משפט השלום בתל אביב, 18 בפברואר 2018 (מאצ'י הוף )
   הארכת מעצר החשודים בבית המשפט, אתמול (צילום: מאצ'י הוף)

   "זאת הסיבה שמשרד המשפטים הבהיר בדוח מבקר המדינה ביחס לבזק: 'רה"מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת... לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים'. לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ".

   על פי הודעת המשטרה אתמול, מדובר בחקירה חדשה שנפתחה בעקבות ראיות ש"העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות". עוד נמסר כי במסגרת החקירה, המנוהלת בשיתוף היחידה למאבק בפשיעה כלכלית בלהב 433, נעצרו אותם בכירים וכן מקורבים לראש הממשלה, המוגדרים כאנשי סודו. בנוסף, הגיעו למסור עדות במשרדי הרשות לניירות ערך בתל אביב שני בכירים לשעבר בלשכת נתניהו.

   ראש הממשלה, בנימין נתניהו נואם בכנס הביטחון במינכן, 18 בפברואר 2018 (רויטרס)
   "עוד חקירת סרק". נתניהו, אתמול (צילום: רויטרס)

   בזק פרסמה אתמול הודעה לבורסה שבה דיווחה למשקיעים על ההתפתחות החדשה בחקירה נגד החברה. "(מתנהלת) חקירה משותפת חדשה של חוקרי רשות לניירות ערך והמשטרה. נעצרו נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק. הוטל צו איסור פרסום", נכתב.

   בחודש נובמבר הודיעה הרשות לניירות ערך על סיום חקירה בפרשה ועל התגבשות תשתית ראייתית לכאורה לחשדות לקבלת כספים במרמה, קידום אינטרסים של בזק במשרד התקשורת תוך מעבר על חוק העונשין וחוק ניירות ערך וכן הדלפת חומרי הוועדה הבלתי תלויה לבעל השליטה שאול אלוביץ' ומקורביו.


   גילוי נאות: אתר וואלה! NEWS הוא חלק מקבוצת בזק.