וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מסקנות החקירה בצה"ל: הילד מוחמד א-דורה נהרג מאש פלסטינית

28.11.2000 / 9:02

האלוף סמייה הציג את התחקיר שהתבסס על זוויות הירי, כיווני החורים ועדות אבי הילד; ביקורת במטכ"ל: המסקנות אינן חד משמעיות; הפלסטינים מקימים ברצועת עזה אתר הנצחה במתכונת דומה לאתר "יד ושם" בירושלים

אלוף פיקוד הדרום, יום טוב סמייה, אמר אתמול כי על פי התחקיר לבדיקת נסיבות מותו של הילד הפלסטיני, מוחמד א-דורה בן ה-12, מותו של הילד נגרם ככל הנראה מאש פלסטינית. לדברי סמיה, מסקנות התחקיר מתבססות על ארבעה מרכיבים: זוויות הירי, כיווני החורים שיצרו הקליעים, מספר הכדורים ועדותו של אבי הילד.

סמייה ציין כי התחקיר בוצע ללא שיתוף פעולה מצד הרשות הפלסטינית, ולכן המסקנות אינן חד משמעיות. סמייה הציג את המסקנות במסיבת עיתונאים שקיים אתמול.

מעריב כותב הבוקר כי דבריו של סמייה עוררו תרעומת בקרב אלופים במטכ"ל, שטענו כי העלאת הנושא עתה, בשעה שוועדת החקירה לא הגיעה למסקנות חד משמעיות, לא תרמה דבר. לדבריהם, חידוש הדיון הציבורי באירוע גרמה רק להקרנות חוזרות של תמונות האירוע ברחבי העולם.

הרשות הפלסטינית מסרה בתגובה כי צה"ל הוא זה שהרג את הילד ב-30 בספטמבר בצומת נצרים.

ברשות אוספים חומר תיעודי

ברשות הפלסטינית הוחלט להקים ברצועת עזה אתר הנצחה לחללי המאבק הפלסטיני, בדומה לאתר "יד ושם" בירושלים. האתר יוקם במימון אחת ממדינות המפרץ.

מקימי האתר התכוונו לבקר ביד ושם כדי להתרשם מאופן ההנצחה במקום, אך המהומות בשטחים אילצו אותם לדחות את הביקור. המתכננים מקיימים מגעים עם מכוני מחקר ותקשורת בישראל ובמדינות ערב, לשם איסוף חומר תיעודי הקשור לסכסוך בין ישראל לפלסטינים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully