וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איגוד ערים חיפה נקנס בכרבע מיליון שקלים בגין זיהום

תמר נהרי

25.11.2002 / 16:21

מכון טיהור השפכים של האיגוד נמצא אשם בהשלכת בוצה רעילה העלולה לסכן את בריאות הציבור; החברה שביצעה את העבירות בפועל נקנסה ב-50 אלף שקלים; המכון הואשם גם בהזרמת שפכים לקישון

קנס בסך 225 אלף שקל נגזר על איגוד ערים חיפה לביוב, בגין השלכת בוצה רעילה ברשות הרבים, שמקורה במכון טיהור שפכים שבאחריות האיגוד. הבוצה מכילה ריכוז של רעלים העלולים לסכן את בריאות הציבור ולגרום זיהום חמור של קרקע ומים. האיגוד הורשע על פי הודאתו, וחויב גם בקנס על תנאי, לפיו ימנע מעבירות דומות בשנתיים הקרובות. החברה הקבלנית שהוציאה חלק מהעבודות אל הפועל, "חי חירם", נקנסה ב-50 אלף שקל - גזר הדין חמור יחסית.

בכתב האישום, שהוגש על ידי המשרד לאיכות הסביבה, נטען כי בתאריכים שונים בשנים 1998-1999 פוזרה בוצה רעילה בכמויות גדולות באתרים שונים בצפון הארץ. בין היתר פוזרה בוצה על שטח של כ– 15 דונם בשדות הישוב כפר חסידים. שפיכת הבוצה במקום נעשתה ללא כל בידוד בינה לבין הקרקע, וללא כיסוי שמטרתו מניעת חלחול לקרקע של המזהמים. המפגע גרם לריח חזק ומטרדי זבובים במקום. בוצה רעילה נשפכה גם במורדותיו המזרחיים של רכס הכרמל, בשטח פתוח על גדת נחל הקישון ובצומת הצ'ק פוסט.

בכתב האישום נטען עוד, כי באותה תקופה הזרים מכון הטיהור ללא היתר גם שפכים גולמיים ומי קולחין לנחל הקישון. במספר מועדים בשנת 1999 נמצאה בוצה מפוזרת גם מסביב למכון, מחוץ לתחומו ובשדות קיבוץ יגור הסמוכים לו. הבוצה גלשה מאתרים אלה לתעלת ניקוז השדות המתחברת לנחל הקישון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully