וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צה"ל לא יאפשר לבנים למשפחות שכולות לשרת בשטחים

28.11.2000 / 9:12

ראש אכ"א הוציא אתמול פקודה הקובעת כי גם אם יבקשו בנים למשפחות שכולות להתנדב לשרת בשטחים, הצבא לא יאפשר זאת; עוד נקבע כי בנים יחידים לא יוכלו לשרת בתפקידים הכוללים מגע עם הפלסטינים; הפקודה - בעקבות הידרדרות המצב הביטחוני

ראש אגף כח אדם בצה"ל, האלוף יהודה שגב, הוציא אתמול פקודה האוסרת על בנים למשפחות שכולות לשרת בשטחי יהודה, שומרון וחבל עזה. הפקודה יוצאת בעקבות הידרדרות המצב בשטחים.

"ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי בעקבות הפקודה יוצאו מיחידות בנים למשפחות שכולות המשרתים כעת בשטחים, גם כאלה שמשרתים בתפקידי מנהלה. הפקודה גם קובעת כי בנים יחידים לא יוכלו לשרת בתפקידים מבצעיים בשטחים.

בצה"ל קיימת מזה שנים הנחיה כי בנים יחידים ובנים למשפחות שכולות לא ישרתו בתפקיד לחימה, אלא אם התנדבו לתפקיד, והוריהם חתמו על הסכמתם. שבועיים לאחר שהחלו המהומות בשטחים, יצאה הוראה הקובעת כי בנים למשפחות שכולות לא ישרתו באיזור, אלא אם יתנדבו לכך ויקבלו את הסכמתם של הוריהם.

הפקודה שפורסמה אתמול קובעת כי גם אם בנים למשפחות שכולות יתנדבו לשרת בשטחים, הצבא לא ייענה לבקשתם. לגבי בנים יחידים נקבע כי יוכלו לשרת רק בתפקידי תומכי לחימה, מנהלה או תחזוקה, בתנאי שאלה לא יהיו במגע עם הפלסטינים. הם גם לא יוכלו לצאת לפעולות של אבטחת יישובים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully