וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אח יא דן, יא דן - איך הלכת! (הספד על תנאי)

אבי משולם

25.11.2002 / 13:24

להצטרף לליכוד אבל לא לרוץ לכנסת זו ההחלטה שקיבל בסופו של דבר דן מרידור אחרי שהתלבט על עתידו הפוליטי. בינינו, אם אין לו בכיס איזו הבטחה רצינית לתפקיד שר בכיר (וכמו שזה נראה אין לו) זו החלטה רעה מאוד לפחות מהזווית של הבוחרים. דן מרידור בוחר ללכת בלי ולהרגיש עם ואיכשהוא זה גם לא צריך להפתיע יותר מידי. שוב הוא מהסס, בורח מהתמודדות ומעדיף בסופו של דבר לשלם מחיר אישי ולא להתלכלך קצת בפוליטיקה.

לשינוי הוא לא יכול היה ללכת כי התדמית הדמוקרטית שלו הייתה נפגעת אם היה מתיישב במפלגה כמעט גזענית. לשמאל הוא מתקשה לחבור כאחרון חברי הכנסת שעדיין יודע לזמזם "למות או לכבוש את ההר", ובליכוד הוא הניח שלא היה מצליח לקבל את קולות חברי המרכז שעוד חמים עליו מימי ביבי. אז עם מה נשארנו בסופו של דבר? אכזבה ולא יותר. מרידור שהיה בין האנשים הבודדים שעוד שתו תה ואכלו עוגיות אצל בגין בימי ההסתגרות ברחוב צמח מביע היום תמיכה גורפת בשרון. סביר להניח שהוא עושה את זה בכנות, אבל קשה להתנער מההרגשה שגם לו כמו לרבים בעם הזה, שרון הוא פשוט הברירה העדיפה על נתניהו.

וכאן כבר אפשר להתחיל ולכעוס על מרידור. אומנם כוחו האלקטוראלי עדיין לא נמדד ברצינות (כפי שכתב לאחרונה עוזי בנזימן בהארץ) אבל אולי הגיע הזמן למדוד אותו ולגלות בעיני כמה אנשים מרידור הוא הבחירה העדיפה על שרון נתניהו ומצנע גם יחד. אולי כבר צריך לראות פעם אחת ולתמיד כמה מן המצביעים מאסו בגנרלים בדימוס, פוליטקאים אינסטנט ובובות של פרסומאים. מרידור יכול היה להוביל מהלך כזה גם כי הוא מייצג איזה "מרכז שפוי" ובעיקר כי הוא קודם כל דמוקרט ואזרח. כאן בארץ קראו לזה "מיצי מיצי". אפשר גם לקרוא לזה קידום חוקי יסוד חשובים, הומניות, אינטליגנציה ומוסר. גם בממשלה האחרונה אליה נכנס כשר בלי תיק ממפלגה לא חשובה, הוא העז להיות היחיד שהביע התנגדות פומבית להתנקשויות שמבצע צה"ל בשטחים.

על מלחמה אמיתית בנתניהו הוא ויתר בזמנו, כך גם על ראשות מפלגת המרכז, (השמועות אומרות שהקמפיין המיועד שלו היה "דן מרידור ראש הממשלה ושר החינוך") כעת הוא מוותר בכלל על חברות בכנסת. ראש הממשלה יכול למשל להעניק לו את תיק הביטחון אחרי הבחירות אבל האופציה הזו היא לא יותר ממשעשעת אחרי שהתיק כבר הובטח לאדם שעדיין דוחף דיסקיות לנעליים בבוקר מתוך הרגל. גם ראשות עיריית ירושלים עליה מדברים עכשיו מקורביו היא לא בדיוק ראלית, קשה להיבחר בבירה בלי קולות החרדים והם כידוע לא בדיוק מעריצים אותו.

מרידור בטח לא ילך לים, חורף עכשיו ובלי קשר סביר להניח שהוא מעדיף לקפוץ לספריה. אם לא יהיו הפתעות גדולות מידי, היום הסתיימה הקריירה הפוליטית של עוד אדם ראוי ושוב רבים ילכו לקלפי בעוד חודשיים ויצביעו במקרה הטוב לרע במיעוטו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully