"אין הבדל בין דם לדם": אלפים בירושלים נגד גירוש מבקשי המקלט

כ-3,000 בני אדם, ישראלים ומבקשי מקלט, צעדו לכיכר ציון במחאה נגד תכנית המדינה, שיצאה לפועל השבוע, לגרש את הנתינים הזרים. מבקש מקלט מאריתריאה: "אני אלך לכלא, לא אעזוב למקום אחר"

מאיה הורודניצ'אנו, כתבתנו בירושלים
11/02/2018
צילום: חלי ממן/TPS

כ-3,000 בני אדם הפגינו הערב (שבת) בירושלים נגד המבצע לגירוש מבקשי המקלט. בין היתר קראו המוחים "אל ייאוש - נעצור את הגירוש", "אין הבדל בין דם לדם" ו"עומדים ביחד, בלי גזענות ופחד". המפגינים, אזרחים ישראלים ומבקשי מקלט, ערכו צעדת מחאה עד לכיכר ציון, שם נשאו כמה מהפעילים נאומים. ההפגנה נערכה ביוזמת התנועות עומדים ביחד, עוצרים את הגירוש, תג מאיר והמרכז לקהילה האפריקאית בירושלים. מפגינים אחדים מחו נגד ההפגנה המרכזית וקראו קריאות בעד גירוש מבקשי המקלט, בהם הפעילה החברתית מדרום תל אביב, שפי פז.

מקסים, מבקש מקלט מאריתריאה שגר בתל אביב והגיע להפגנה בבירה אמר: "בינתיים לא קיבלתי מכתב גירוש, אבל אני פוחד לקבל. אני פוחד שלא יתנו לי להישאר למרות שיש לי אישה וילדים". ראתאב, גם הוא מאריתריאה, סיפר כי היה במתקן חולות במשך 18 חודשים. "עוד מעט נגמרת לי הוויזה, ואז אני אכנס לכלא. אני לא אלך למקום אחר".

המפגינים בירושלים, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מאיה הורודניצ'אנו)

בתחילת השבוע החלה המדינה לחלק מכתבי גירוש למבקשי המקלט. על פי משרד הפנים, בשלב הראשון יורחקו רק גברים רווקים שבקשות המקלט שלהם נדחו. במהלך 60 הימים הראשונים יצטרכו מבקשי המקלט שקיבלו את המכתב להחליט אם לעזוב מרצון ולקבל כרטיס טיסה ומענק של 3,500 דולרים, או להגיע למועד האחרון שבהגיעו יצטרכו לקבל החלטה אם לעזוב או לא. אם יחליטו שלא לעזוב, הם יוגדרו שוהים בלתי חוקיים ומשייתפסו יועברו לכלא סהרונים. בהמשך יוחלט אם ניתן יהיה לגרש סרבנים.

(עדכון ראשון: 22:19)

מבית ביקיור לייזר

מהפכת טיפולי הפנים: בינה מלאכותית וטכנולוגיית RF במכשיר ביתי

מוגש מטעם בי קיור לייזר
"עוצרים את הגירוש". ירושלים, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מאיה הורודניצ'אנו)
צעדה בירושלים נגד גירוש מבקשי המקלט 10 בפברואר 2018(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מאיה הורודניצ'אנו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully