פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אלפים פונו: פצצה מסוכנת במשקל 450 ק"ג נוטרלה בהונג קונג

   המשטרה סגרה רחובות הסמוכים לאתר בנייה ברובע הומה אדם, אחרי גילוי פצצה שנייה בתוך שבוע. האזור היה נתון לכיבוש יפני והופץ על ידי ארה"ב ובעלות הברית במלחמת העולם השנייה

   נטרול של פצצה בהונג קונג ממלחמת העולם השנייה 1 פברואר 2018 (מערכת וואלה! NEWS , משטרת הונג קונג)
   המבצע נמשך 24 שעות. פינוי הפצצה (צילום: משטרת הונג קונג)

   משטרת הונג קונג נטרלה היום (חמישי) בהצלחה פצצה עצומה ממלחמת העולם השנייה, שנמצאה באתר בנייה באזור הומה אדם. יותר מ-4,000 איש פונו מהאזור שברובע וואן צ'י והרחובות המובילים לאתר נסגרו. זאת במקביל לכך שחבלנים פעלו לנטרול הפצצה, שמשקלה 450 ק"ג והייתה "פגועה בצורה משמעותית".

   בעקבות זאת הפסיקה המשטרה את שירותי המעבורות לנמל ויקטוריה, בזמן הפעולות לנטרול הפצצה. אליק ווירטר, חבר בצוות החבלנים, אמר לעיתון "סאות' צ'יינה מורנינג פוסט" כי מנגנון ההצתה של הפצצה היה "פגום לחלוטין" וכי מיקומה של הפצצה הקשה על הצוות להגיע אליה. בשעות הבוקר, צוות החבלנים קדח חור גדול בראש הנפץ של הפצצה כדי לשרוף את חומר הנפץ בפנים. לאחר מכן, סולקה הפצצה מהמקום באמצעות מנוף והמבצע הסתיים בתוך כ-24 שעות.

   זאת הפצצה השנייה שאותרה בקרקע של אתר בתוך שבוע. שתיהן היו מתוצרת אמריקנית, והן הושלכו על האזור בזמן מלחמת העולם השנייה. הונג קונג הייתה נתונה לכיבוש יפן בין 1941 ל-1945, ואז עברה לשליטה בריטית ולפני 20 שנה שבה לשליטת סין. הפצצה הגדולה ביותר אותרה בעיר ב-2014, ומשקלה היה 907 ק"ג.

   נטרול של פצצה בהונג קונג ממלחמת העולם השנייה 1 פברואר 2018 (GettyImages)
   הפצצה פונתה על ידי מנוף (צילום: GettyImages)