וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופניים בקמפוס

27.11.2000 / 17:51

אוניברסיטת תל-אביב השיקה היום את פרוייקט "אופנים בקמפוס" במסגרת הרתמותה למאבק לשיפור איכות הסביבה; 150 זוגות אופניים נרכשו והוכשרו שבילים שיאפשרו לסטודנטים לנוע ביתר קלות ברחבי הקמפוס

מאת גלי סימן-טוב

אוניברסיטת תל-אביב הצטרפה היום למאבק לשיפור איכות הסביבה, והשיקה בטקס חגיגי את הפרוייקט "אופנים בקמפוס". במסגרת פרוייקט זה נרכשו 150 זוגות אופניים, והוכשרו שבילים שיאפשרו לסטודנטים לנוע ביתר קלות ברחבי הקמפוס.

יוזמי הפרוייקט הם חברי הארגון "מגמה ירוקה", הפועל בתחומי האוניברסיטה במטרה לעודד את השימוש באופניים כאלטרנטיבה לכלי הרכב הממונעים, ובניסיון "לחנך" את ציבור הסטודנטים לשימוש באופניים גם מחוץ לקמפוס.

"המחשבה העיקרית שלנו היתה לעודד את השימוש באופניים למטרה חינוכית, אבל אנחנו מודעים לכך שאי אפשר לחנך את כולם לאידיאולוגיה שלנו. מבחינתנו, אם רעיון האופנים יחלחל לסטודנטים, שלבסוף יבינו את המשמעות הכוללת וישתמשו באופניים בחיי היום-יום גם מחוץ לקמפוס השגנו את שלנו", אומרת רותי, רכזת התא בתל-אביב.

לרעיון הירוק הזה שחילל בראשם של חברי "מגמה ירוקה" כבר לפני שנים הצטרפו הנהלת האוניברסיטה, עיריית תל-אביב ואגודת הסטודנטים, שבסוף שנת הלימודים הקודמת התחילו בפיילוט ניסיוני והפעילו 50 זוגות אופנים בקמפוס. הניסיון עלה לשביעות רצונם של כל הנוגעים בדבר ולכן החליטו השנה להמשיך בו. שבילי אופניים הוכשרו ועמדות אופניים רבות הוקמו בשערים השונים ומחוץ לבנייני הלימודים.

לא לשכוח להביא מטבע של 5 שקלים

השימוש באופנים, בדומה לשירות העגלות שהונהג בשנים האחרונות בסופרמרקטים, ייעשה באמצעות מטבע של חמישה שקלים שיאפשר לנתק את האופניים מהמתקן אליו הן קשורות. בסיום השימוש יוכל הסטודנט להחזיר את האופנים לכל עמדה מהעמדות הרבות הפזורות ברחבי הקמפוס לקבל את כספו בחזרה. "זה רעיון מצוין, שייקל עלינו" אומרים הסטודנטים על כלי התחבורה החדש שנכנס לחייהם, "עכשיו רק צריך לזכור להגיע עם מטבע של 5 שקלים ללימודים".


0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully